Etiketa: is_tag

Vdekja e ish këshilltarit tëi Putin në një hotel në Washington “ishte aksident”
  Zyrtarë të Shteteve të Bashkuara thanë se vdekja e këshilltarit të Vladimir Putin, e para një viti, ishte "aksidentale". Trupi i ish- këshilltarit Lesin, u gjet në hotel në Washinton me ...
Trump kundër Luftës së Tretë; do të takojë Putinin para 20 Janarit
Nga: Veritas.com.al/ Rreziku i një Lufte të tretë pas krizës së marrëdhënieve mes Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara është shfaqur, së pari në mediat amerikane. Edhe analistë të ndryshëm të çësht...
Një film që mban gjallë krenarinë e Rusisë; Putin “vdes” për WW2
  Një film i ri që tregon Ushtrinë e Kuqe përballë ushtarëve të panumërt pushtues të Gjermanisë. Por ajo betejë  heroike është bërë pjesë e rëndësishme e fushatës për kthimin e krenarisë s...
Putin shmang vizitën në Francë; Parisi ofron biseda veç mbi Sirinë
  Presidenti Rus Vladimir Putin, nuk do të shkojë në Paris javën që vjen pasi nuk pranoi që të takojë Presidentin Holande që të flitet vetëm mbi Sirinë, tha për Reuters një burim nga zyra ...
Putin fiton thellë zgjedhjet parlamentare në Rusi
  Partia Rusia e Bashkuar, e mbështetur nga Presidenti Vladimir Putin, ka fituar maxhorancë në zgjdhjet parlamentare të vendit, shumë përpara nga partitë rivale. Mes 93 përqid të votave...
Tramp: Putin është lider më i mirë se Obama
    Kandidati Republikan për President tha në një forum se presidenti Rus “ka qenë një lider shumë larg se presidenti ynë (Obama) ka qenë”. Kjo erdhi në të njëjtën ditë kur shefi i ...