Etiketa: is_tag

Gjukanoviç i jep Abazoviçit mandatin për formimin e qeverisë së re
(Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviç dhe Kryeministri në ardhje i Malit të Zi, Dritan Abazoviç) Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç, ka dërguar propozim në Parl...
Policët në burgje do të marrin shpërblim: Vendimi i fundit i Qeverisë
Punonjësit e burgjeve do të marrin shpërblim për festat e fundvitit. Vendimi është marrë sot nga Këshillimi i Ministrave dhe shpërblimi do të përballohet nga fondi për pagat e personelit. Shpërbli...
Skandali me listën e pagave/ Reagon Qeveria: ‘Nuk ka ndodhur eksporti i databazës, ministria po përgatit denoncim në Prokurori!’.
Qeveria ka reaguar pas skandalit të publikimit të një databaze që përmban emrat dhe pagën e rreth 630 mijë qytetarëve shqiptarë, duke theksuar se nga analizat paraprake nuk rezulton të ketë asnjë ...
40 mln dollarë për bonusin e fundvitit për pensionistët, familjet në nevojë dhe personat me aftësi të kufizuara
Pensionistët, familjet me ndihmë ekonomike dhe personat me aftësi të kufizuara janë kategoritë që do të marrin bonus për festat e fundvitit. Ku vendim u mor sot nga qeveria, ku Ministrja e Ekonomi...
Sot, vendimet e Qeverisë, nga rindërtimi te shpërblimi i fundvitit
Mesditën e 15 dhjetorit, në mbledhjen e Këshillit të  Ministrave u morën disa vendime duke nisur nga rindërtimi dhe shpërblimi i fundvitit. Ministri i Shtetit për Rindërtimin, njëkohësisht dhe ...
Pas Zaevit, e gjithë Qeveria në Maqedoninë e Veriut drejt dorë heqjes
Dorëheqja e mbrëmshme e kryeministrit Zoran Zaev, në fakt do të thotë dorëheqje e gjithë Qeverisë. Sipas nenit 93 të Kushtetutës së Maqedonisë së Veriut, Zaev tani duhet me shkrim ta njoftojë kr...
E kuptoni ju të tre pse aleatët i shprehën urimet qeverisë së re?!
Nga Astrit Patozi/ Për të kuptuar se çfarë i kanë shkaktuar opozitës treshja Basha-Berisha-Meta mjafton të shikosh se me çfarë shpejtësie, me çfarë sinkronizimi dhe me çfarë dashuri...
Kuvendi në seancë maratonë, pritet prezantimi i programit dhe votimi i qeverisë.
Kuvendi i Shqipërisë sot do të zhvillojë një seancë maratonë ku pritet që të bëhet dhe prezantimi i programit qeverisës dhe përbërja e kabinetit qeveritar. Në rendin e ditës është parashikuar p...
Meta dekreton qeverinë Rama pa asnjë ‘gropë’, më shpejt se pritej.
Presidenti Ilir Meta ka dekretuar ministrat e qeverisë “Rama 3 “ pa asnjë kundërshtim mbrëmjen e sotme. Emërimi i ministrave erdhi pas përgjigjes që mori nga Prokuroria e Përgjithshme dhe SPAK ...
Organet e Hetimit i përgjigjen Metës: ‘Asnjë nga ministrat e qeverisë “Rama 3” nuk ka probleme me ligjin.
Prokuroria e Përgjithshme është vënë në lëvizje pas shkresës së Presidentit të Republikës Ilir Meta, i cili një ditë më parë kërkoi informacion mbi emrat e propozuar nga kryeministri Edi Rama si p...