Etiketa: is_tag

I FUNDIT: Rama ka ‘rrëzuar’ jo vetëm datën e zgjedhjeve, por gjithë paketën McAllister
Burime nga brenda grupimeve në bisedime për krizën, tregojnë se  Kryeministri Edi Rama ka hequr dorë jo vetëm nga spostimi i datës së zgjedhjeve, 18 qershor, por edhe nga postet ministrore që do t...
Koincidencë fatale; një Twitter një ditë pas vdekjes së 15 vjeçares
Postimi në Twitter mban këtë tekst: “Kush ka sy le të shikojë dhe le ta mendojë ku ishim 3 vjet e gjysëm me parë, edhe pse kemi ende shumë, më shumë punë për të ndërtuar”- ky është postimi i Ed...
Ambasadori Lu prapë në zyrën e kryeministrit; përpjekjet për ‘McAlliste’
Ambasadori amerikan Donald Lu ka shkuar sot pradite përsëri na Kryeministri ku ka takuar kryetarin e qeverisë, Edi Rama. Takimi ka nisur në nisur në orën 11:15 dhe ka zgjatur rreth 1 orë. Ata t...
Kryeministrin Rama nuk e duan në Shkodër, i zënë rrugët por ai hyn me helikopter.
Kryeministri Edi Rama ka hyrë me helikopter në Shkodër për të marrë pjesë në tubimin elektoral me të rinjtë që votojnë për herë të parë. Të rinjtë e Partisë Demokratike dolën në protestë dhe bl...
Posti i lartë shtetëror nuk të lejon të ndash kombin në ‘raca ‘ dhe të urresh dialektet e gjuhës
Nga: Sali Berisha*/ Edi Rama është aq antishqiptar sa ç’ishte babai i tij shpirtëror Enver Hoxha. Është antishqiptar në gen. Dhe është i vetmi pas Enver Hoxhës që nuk le rast pa shprehur urrejt...
Kryeministri Rama deklaron se po nis fushatën zgjedhore ‘pa opozitën
Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar se nesër Partia Socialiste do të nisë fushatën elektorale për zgjedhjet e 18 qershorit, nëse në këto orë të mbetura të ditës së sotme opozita nuk gjen marrëv...
Tërheqja qeveritare nga ‘Kavaja’- shëmbëlltyra e zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare.
Nga: Veritas.com.al/ Pak kohë pasi ambasadori i shteteve të Bashkuara, Donald Lu, është larguar nga zyra e kryeministrit Rama, ky ka formuluar deklaratën se ‘tërhiqet nga zgjidhjet’ moniste në ...
Kryeministri Edi Ramës flet për gazetarët pas dështimit të bisedimeve
Edi Rama: Jemi në të njëjtin pozicion që kemi qenë dje. Oferta që i kam bërë PD është ajo e ditura, për të ndërtuar mekanizëm monitorimi të zgjedhjeve që PD të ketë të dy sytë në proces nga brenda...
Ishte paralajmëruar takimi Basha- Rama para Presidentit?! Ata sapo mburriten.
Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Opozitës, Lulzim Basha sapo  kanë mbërritur në selinë e Presidentit ku do të zhvillohet takimi i dytë mes tyre me ndërmjetësimin e kreut të shtetit Bujar Nisha...
Një orë para konferencës së jashtëzakonshme, ambasadori Lu në zyrën e Ramës
Në zyrën e tij në kryeministri, Edi Rama ka pritur sot ambasadorin amerikan Donald Lu. Kjo ndodh vetëm një orë para se të nisë konferenca e jashtëzakonshme e kryeministrit për mediat. Të Dielën...