Etiketa: is_tag

Greqia vendos bllokadën e parë ndaj integrimit të Shqipërisë: Euractiv.
Greqia po bllokon një letër nga 27 vendet anëtare drejtuar Komisionit të BE-së për hapjen e pesë kapitujve të parë të procesit të anëtarësimit, konfirmoi një burim për Euractiv, duke shtuar se Ath...
Marrëveshja me Italinë për emigrantët/ Balluku: Asgjë për t’u shqetësuar, do kalojë për ratifikim në parlament
Në konferencën me të ngarkuarin me punëtë Delegacionit të KE-së, Luigi Soreca, zv/kryeministrja Belinda Balluku iu përgjigj interesit të medias lidhur me marrëveshjen me Italinë për emigrantët. ...
Raporti i Komisionit Europian për Shqipërinë/ Soreca: Kjo paketë bazohet në dy zhvillime shumë të rëndësishme politike
Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku dhe Ambasadori Luigi Soreca, i Ngarkuari me Punë i Delegacionit të BE-së, janë duke zhvilluar në kryeministri një konferencë për prezantimin e Raportit të Kom...
Marrëveshja me Italinë / Rama: Shqipëria asgjë në këmbim! ‘Ne nuk bëjmë biznes, është një akt mirënjohjeje!’
Intervistë për 'La Republica'.  Edi dhe Giorgia, çifti i çuditshëm. Ai është një kryeministër socialist historik dhe novator, politikan dhe artist, ajo është një grua e së djathtës, e së djatht...
Meloni, konferencë me Ramën: Shqipëria sillet si një vend anëtar i BE, jam krenare për miqtë tanë!
Edhe pse është vend kandidat, Shqipëria sillet faktikisht si një vend anëtar i BE. Me këto fjalë, Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni, vlerësoi qasjen e Shqipërisë drejt vlerave dhe standar...
Marrëveshja për emigrantët me Italinë, zbulohen detajet
Një marrëveshje historike, e arritur në parim që në 15 gusht kur kryeministrja italiane Giorgia Meloni erdhi me traget nga Puglia për të pushuar me familjen e homologut shqiptar Edi Rama në Vlorë,...
Kohë lufte, Shqipëria hap thesin për blerje armatimesh
Qeveria shqiptare ka një plan investimesh të reja në sektorin e mbrojtjes me vlerë gati 120 milionë euro, të cilat i shtohen planeve ekzistuese. Parashikohet zgjerimi i bazave ekzistuese dhe pajis...
“Daily Mail”shkruan për vendin tonë: Riviera shqiptare, sekreti më i bukur i pushimeve në Evropë
Unë jam Gilbert Ott, një ekspert udhëtimesh dhe më poshtë vijojnë disa nga arsyet pse Riviera Shqiptare është destinacioni sekret më i bukur i pushimeve në Evropë dhe gjithçka që duhet të dini për...
Futboll: Shqipëria luan për biletën e artë, “Air Albania” sot do të jetë porta për të na çuar në Berlin
Që nga momenti që dolën në shitje biletat për ndeshjen e Shqipërisë ndaj Çekisë, shumë mister qarkulloi në ajër. Kjo pasi të gjitha biletat, pra 21 mijë bileta avulluan menjëherë dhe një pikëpyetj...
Samiti i 16 tetorit/ Presidenti i Francës viziton Shqipërinë; e para në histori…
( FOTO: Arkiv) Përgatitjet për Samitin e datës 16 tetor dhe vizita e Presidentit francez në Tiranë duket se kanë ulur bashkë në tryezë Bajram Begajn dhe Edi Ramën. Ky i fundit e ka njoftuar ...