Nga. ZANA AVDIU/

Presidentja nuk e perfaqeson vec veten e saj, ose partine me te cilen ka ba koalicion.

Ajo e perfaqeson shtetin e Kosoves.

E kjo foto, i bjen me keqperdore poziten qe e ka, e me na turperu secilin qytetar te ketij vendi.
Shqiperine nuk e kemi armike.

Nese ju personalisht po, na si qytear jo.

1. Kur i ka quajt budallenj viktimat e luftes se Kosoves Rama, se me paska ike ky detaj shume i rendesishem?

2. Albini dhe Vjosa po sillen me lideret shqiptare (jashte Kosoves) qysh jane sjell me PDK-ne, LDK-ne dhe AAK-ne, sa jane kane opozite.

 Me çfare qellimi ky demonizim ndaj tyne? Se hajde i keq qenka Rama, por keta te keqij po jane edhe Azbazovic dhe Ahmeti i Maqedonise. Krejt te keqij e vec keta te mire nuk munden me kane.

3. Nese po mendojne qe me kete qasje kane me fitu pushtet edhe atje jane gabim sepse Edi Rama dhe Ali Ahmeti i fitojne zgjedhjet 50% qe disa mandate, e rastesishme eshte vec fitorja e tyne mbi 50%.

4. Sali Berisha dhe Hashim Thaci i kane tejkalu dallimet e para dhe te luftes, si kryeministra dhe i paten ruajte raportet e mira ndershteterore.

Ndonese jam kunder Open Balkanit, faji per percamjen mes lidereve shqiptare po shihet qe eshte e pales kosovare.

E eshte Kosova ajo qe ka nevoje per ndihmen prej te dy ktyne shteteve, nese vazhdojme keshtu kur te na injorojne si ne Oher mos te ankohemi.