Etiketa: is_tag

Korrupsioni/ SPAK arreston gjyqtaren dhe avokatin në Elbasan
Gjyqtarja Zamira Vyshkja dhe avokati Ilir Pashaj janë arrestuar për ryshfet dhe korrupsion në Elbasan pasi kërkuan 400 mijë lekë për uljen e dënimit me 6 muaj burg ndaj të dënuarit Xhulio Musai. S...
Zyrtarja e lartë e Amerikës takim të papritur me kreun e SPAK, Arben Kraja. Çfarë diskutuan?
Zv. Ndihmës Sekretarja e Shtetit, Lisa Johnson, është takuar me kreun e SPAK, Arben Kraja. Në një postim në Twitter, Ambasada Amerikane thotë se SHBA-të janë krenare për bashkëpunim me SPAK...
Gjykata e Posaçme shuan “arrestin në shtëpi” ish-zv.ministrja Rovena Voda fiton lirinë
 Rovena Voda, ish-zv.ministre e Brendshme, i është drejtuar me kërkesë Gjykatës së Posaçme dhe ka kërkuar shuarjen e masës “Arrest në shtëpi” për dënimin me 10 muaj burg, pasi sipas saj, me ...
SPAK tërhiqet: Fjala ishte vetëm për një gazetar që zbuloi sekrete
Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, nëpërmjet një deklarate për shtyp, ka sqaruar një urdhër të mëparshëm për ndalimin e publikimeve të dëshmive të Nuredin Dumanit d...
SPAK: Do të vihen para përgjegjësisë personat që nxorrën dosjen sekrete
Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK, ka reaguar mbi informacionet e dala në media nga dëshmitë e fundit të të penduarit të drejtësisë Nuredin Dumani. Në njoftim...
SPAK kërkon konfiskimin e apartamentit të ish-kreut të Gjykatës Kushtetuese
  SPAK ka kërkuar konfiskimin e një apartamenti të ish-kreut të Gjykatës Kushtetuese, Bashkim Dedja. Apartamenti ndodhet në Golem dhe është i regjistruar në emër të vëllait të De...
SPAK rrëzon akuzat e foltores: Nuk ka asnjë hetim për Bajram Begajn
Prokuroria e Posaçme ka reaguar në lidhur me akuzat e foltores dhe mediave pranë saj se presidenti i zgjedhur Bajram Begaj është person nën hetim.  Kreu i SPAK Arben Kraja, është shprehur se alud...
SPAK: Nuk ka hetim për kandidatin për President, Bajram Begaj
Fill pas prezantimit të kandidaturës së mazhorancës për President, Gjeneral Major Bajram Begaj në media qarkulloi një lajm, ku shkruhej se Prokuroria e Posaçme (SPAK) ka nisur një he...
SPAK përgënjeshtron Artan Hoxhën: Ilir Meta nuk është në dëshminë e Dumanit
Prokuroria e Posaçme SPAK, përmes një njoftimi për mediat, ka bërë me dije se i pandehuri Nuredin Dumani nuk ka deklaruar asnjë të dhënë në lidhje me presidentin e Shqipërisë, Ilir M...
SPAK kërkon 128 vite burg për 8 të pandehurit e operacionit ‘Shpirti’.
Prokuroria e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (SPAK) ka dhënë sot pretencën për 8 nga 31 të pandehur të operacionit “Shpirti”, të cilët akuzohen për trafik droge dhe grup të strukturuar krim...