Etiketa: is_tag

SPAK trondit sërish Metën dhe Kryemadhin, dërgon letër-porosi në Austri, Qipro e San Marino
lir Meta dhe Monika Kryemadhi janë tronditur sërish nga Prokuroria Speciale. Pas hapjes së dosjes për lobimet në SHBA, SPAK ka nisur hetimet edhe për ndërhyrjet estetike të çiftit të Partisë së Li...
Prova të reja penale ndaj Metës, Kraja: ‘Po vazhdojnë hetimet duke mbledhur prova”
Kreu i Prokurorisë së Posaçme (SPAK), Arben Kraja bëri me dije këtë të premte se çështja për kreun e Partisë së Lirisë, Ilir Meta është nën hetim.  “Po vazhdojnë hetimet duke mbledh...
Tabaku tha se Berisha dhe Meta po intimidojnë SPAK me qëllim që mos të hetohen akuzat ndaj tyre!
Reforma në Drejtësi ka përplasur Partinë Demokratike dhe qeverinë në Kuvend. Ishte deputetja e PD-së Jorida Tabaku e cila tha se të rinjtë po largohen nga ky vend pasi drejtësia e vonuar po u vret...
Tjetër padi në SPAK ndaj Ilir Metës; kjo vjen nga fusha e bukurisë
Avokati Idajet Beqiri ka depozituar një kallëzim penal në SPAK ndaj Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, për disa vepra penale mes të cilave “korrupsion”, “pastrim parash” dhe “fshehje të pasuris...
Kush është prokurori Sotir Kllapi i dosjes Meta?
Adriati Doci Edhe pse Ilir Meta kërcënoi dhe ofendoi kreun e SPAK-ut, Arben Kraja, të cilin e ka pasur bashkëpuntor dhe vartës në 2001, prokurori që ka në dorë dosjen e lobimit me para të padek...
Meta vihet në hetim/ Lobimi në SHBA, etj. SPAK i kërkon KQZ-së formularin e dekriminalizimit! Ai: Kraja, spurdhjak i partisë
  SPAK i kërkoi KQZ-së për Ilir Metën kopje të formularit të vetëdeklarimit “Për garantimin e integritetit të personave që zgjidhen, emërohen, ose ushtrojnë funskione publike”. Meta ka sul...
Dosjet e Metës në SPAK, referohen edhe 30 afera dhe skandale.
Nga Adriaatik Doci   Report Tv sjell detaje të reja nga kallëzimet penale të referuara në SPAK për Ilir Metën dhe Monika Kryemadhin, mbi bazën e të cilave prokurorët e SPAK kanë regjist...
Të gjitha gjykatat rrëzuan Fatmir Mediun për Gërdecin! Çfarë ka më tej?
Adriatik Doçi Tre gjykatat më të rëndësishme në Shqipëri, Gjykata e Posaçme e Apelit, Gjykata e Lartë dhe së fundi Gjykata Kushtetuese kanë rrëzuar përpjekjet e ish ministrit të Brendshëm, Fatm...
Bledar Zeneli bënte thirrje terroriste në mbështetje të ISIS, bie në duar të SPAK.
Pas një hetimi 2 vjeçar, SPAK në bashkëpunim me Drejtorinë e Anti-terrorit, ka vënë në pranga Bledar Zenelin, i cili dyshohet se bënte thirrje për sulme terroriste në mbështetje të ISIS. Bledar Ze...
SPAK sekuestron 23 prona të biznesnemenit me 2 emra Anton Gjinaj!
23 pasuri mes tyre, 6 biznese, truall toke dhe makina janë sekuestruar nga SPAK, të cilat ishin në pronësi të biznesmenit me 2 emra, Anton Gjinaj (Pashku Gjinaj), nga Puka, i cili rezulton i dënua...