Etiketa: is_tag

Gjykata Speciale sekuestron edhe 11 pasuri të paluajtshme të grupit kriminal nga ‘Flakë në det’
  Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar (GJKKO) ka sekuestruar 11 pasuri të paluajtshme, që u përkisnin anëtarëve të grupit kriminal, në kuadër të m...
Operacion i SPAK, policia rrethon banesën e lokalin e Gëzim Çelës në Fushë Kuqe. Mes të arrestuarve dhe oficerë policie
Policia ka ‘blinduar’ Fushë Kuqen ndërsa mësohet se është rrethuar banesa dhe lokali i Gëzim Çelës. Bëhet me dije se ky është një megaoperacion i policisë, me mbështetjen e SPAK. Sakaq, sipas BW...
SPAK sekuestron 7 pasuri të ish-gjyqtarit Guxim Zenelaj: Tokë, apartamente dhe bodrume!
Gjykata e Posaçme ka sekuestruar pasuri të ish-anëtarit të Gjykatës së Lartë, Guxim Zenelaj. Bëhet fjalë për 7 pasuri të sekuestruara, ku përfshihen një sipërfaqe 1 mijë metra katrotë në Porto ...
Gjykata Speciale: ‘Shkëlzen Berisha do thirret si dëshmitar në gjyqin ndaj Fatmir Mediut për Gërdecin!’.
Djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha do të thirret si dëshmitar në gjyqin ndaj ish-ministrit të Mbrojtjes në qeverinë e babait të tij, Fatmir Mediu. GJKKO ka pranuar sot kër...
Prokuroria i kthen përgjigje KQZ-së: Kokoneshi dhe Ismailajni nuk preken nga ligji i dekriminalizimit. U denoncuan nga opozita.
Prokruroria e Përgjithshme i ka kthyer përgjigje Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, për Fredi Kokoneshin dhe përr Qerim Ismailajnin, të dy të denoncuar nga opozita, si persona që preken nga ligji p...
Apeli i Posaçëm dënon me burg kunatin dhe shoferin e Rezart Taçit
Gjykata e Apelit të Posaçëm ka dënuar 11 vite burg Artur  Ballën dhe 10 vite Bledar Lilon, kunatin dhe shoferin e bisnesmenit Rezart Taçi. Gjykata i shpalli fajtor për pastrim parash, grup i st...
Grupi kriminal i Laert Haxhisë do të eliminonte dy prokurore. Merren në mbrojtje nga SPAK.
Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka caktuar mbrojtje për prokuroren e SPAK, Doloreza Musabelli dhe prokuroren e Lushnjës, Merita Selimi. Emrat e dy prokuroreve dolën nga dëshmia e Artan Tafanit d...
I mbani mend Kristo Agalliun dhe Agron Durajn kur shisnin e blinin vota? SPAK çon për gjykim dosjen hetimore.
SPAK çon për gjykim Kristo Agalliun që u filmua teksa fliste për shitblerje votash në zgjedhjet e 14 Majit. 52 vjeçari ishte koordinator i Partisë së Lirisë në Kuçovë që premtonte se do të sillte ...
Çështja Gërdeci/ SPAK kërkon dëshmitarë Shkëlzen Berishën dhe Aldo Bumçin në procesin ndaj Fatmir Mediut
SPAK i ka kërkuar Gjykatës të thirren si dëshmitarë në procesin e Fatmir Mediut në lidhje me “Gerdecin”, Aldo Bumcin dhe Shkëlzen Berishën. Ministria e Drejtësisë, me ministër asokohe, Aldo Bum...
Forcohen kriteret për emërim në SPAK, një komision i BKH do i verifikojë! KLP voton vetëm prokurorët që kalojnë ‘sitën’ e Komisionit të Posaçëm
Keti Banushi Prokurorët që kandidojë për tu bërë pjesë e prokurorisë së Posaçme SPAK, përveç vettingut dhe kontrollit nga KLP, duhet të kalojnë një filtër të ri para emërimit në detyrë duke for...