Etiketa: is_tag

I mbani mend Kristo Agalliun dhe Agron Durajn kur shisnin e blinin vota? SPAK çon për gjykim dosjen hetimore.
SPAK çon për gjykim Kristo Agalliun që u filmua teksa fliste për shitblerje votash në zgjedhjet e 14 Majit. 52 vjeçari ishte koordinator i Partisë së Lirisë në Kuçovë që premtonte se do të sillte ...
Çështja Gërdeci/ SPAK kërkon dëshmitarë Shkëlzen Berishën dhe Aldo Bumçin në procesin ndaj Fatmir Mediut
SPAK i ka kërkuar Gjykatës të thirren si dëshmitarë në procesin e Fatmir Mediut në lidhje me “Gerdecin”, Aldo Bumcin dhe Shkëlzen Berishën. Ministria e Drejtësisë, me ministër asokohe, Aldo Bum...
Forcohen kriteret për emërim në SPAK, një komision i BKH do i verifikojë! KLP voton vetëm prokurorët që kalojnë ‘sitën’ e Komisionit të Posaçëm
Keti Banushi Prokurorët që kandidojë për tu bërë pjesë e prokurorisë së Posaçme SPAK, përveç vettingut dhe kontrollit nga KLP, duhet të kalojnë një filtër të ri para emërimit në detyrë duke for...
SPAK mbyll hetimet për dy imamë. Rekrutonin shqiptarë për luftën në Siri.
Mbyllen hetimet dhe dërgohen në gjyq disa persona që akuzohen për nxitje dhe pjesëmarrje në organizatë terroriste sa i përket rekrutimit të shqiptarëve në luftën e Sirisë. Procesi ka nisur sot ...
GJKKO cakton datën e seancës së parë për gjykimin ndaj Fredi Belerit
GJKKO ka caktuar datën 14 Shtator për seancën e parë ndaj Fredi Belerit. Mësohet se kryebashkiaku i Himarës i cili ende nuk e ka ushtruar detyrën e tij, ka bërë dy kërkesa për leje të veçantë, ...
Koncesioni për sterilizimin/ SPAK, 4 të hetuarit, mes të cilëve Rektori i Mjekësisë, masën ‘detyrim paraqitje’
Paraditen e së premtes, në Prokurorinë e Posaçme (SPAK) janë paraqitur personat të cilët kanë masën e sigurisë “detyrim paraqitje”, në lidhje me hetimet për sterilizimin e pajisjeve kirurgjikale....
A po kërcënohet kreu i SPAK, Altin Dumani? Reagon Taulant Balla, ministër.
Ministri i Brendshëm Taulant Balla është pyetur sot edhe për masat e sigurisë për kreun e SPAK Altin Dumani. Teksa u pyet nëse ka ndryshuar plani i mbrojtjes fizike të kreut të SPAK dhe nëse ka...
SPAK kalon në ‘sitë’ pasuritë e të arrestuarve gjatë Operacionit ‘Metamorfoza’.
Përveç hetimit penal, SPAK-u ka nisur edhe hetim pasuror për të arrestuarit gjatë operacionit ‘Metamorfoza’. Deri në këtë fazë grupi hetimor po kërkon identifikimin e të gjitha pasurive që rezulto...
SHBA thërret në Uashington 32 hetues të BKH dhe dy Prokurorë të Posaçëm. Priten rezultate të Drejtësisë.
Një grup prej 32 hetuesish të Byrosë Kombëtare të Hetimit (BKH) dhe dy Prokurorë të Posaçëm kanë përfunduar një vizitë studimore në SHBA ku morën pjesë në disa takime më homologët e tyre amerikanë...
Apeli i GJKKO lë në fuqi sekuestrimin e pronave të ish-ministrit Arben Ahmetaj
Apeli i Gjykatës së Posaçme lë në fuqi vendimin e shkallës së parë për sekuestron e pasurisë së ish zv.kryeministrit Arben Ahmetaj. Nga arratia, nëpërmjet avokatit të tij, ai kërkoi në Apel kth...