Etiketa: is_tag

Të gjitha gjykatat rrëzuan Fatmir Mediun për Gërdecin! Çfarë ka më tej?
Adriatik Doçi Tre gjykatat më të rëndësishme në Shqipëri, Gjykata e Posaçme e Apelit, Gjykata e Lartë dhe së fundi Gjykata Kushtetuese kanë rrëzuar përpjekjet e ish ministrit të Brendshëm, Fatm...
Bledar Zeneli bënte thirrje terroriste në mbështetje të ISIS, bie në duar të SPAK.
Pas një hetimi 2 vjeçar, SPAK në bashkëpunim me Drejtorinë e Anti-terrorit, ka vënë në pranga Bledar Zenelin, i cili dyshohet se bënte thirrje për sulme terroriste në mbështetje të ISIS. Bledar Ze...
SPAK sekuestron 23 prona të biznesnemenit me 2 emra Anton Gjinaj!
23 pasuri mes tyre, 6 biznese, truall toke dhe makina janë sekuestruar nga SPAK, të cilat ishin në pronësi të biznesmenit me 2 emra, Anton Gjinaj (Pashku Gjinaj), nga Puka, i cili rezulton i dënua...
Korrupsioni/ SPAK arreston gjyqtaren dhe avokatin në Elbasan
Gjyqtarja Zamira Vyshkja dhe avokati Ilir Pashaj janë arrestuar për ryshfet dhe korrupsion në Elbasan pasi kërkuan 400 mijë lekë për uljen e dënimit me 6 muaj burg ndaj të dënuarit Xhulio Musai. S...
Zyrtarja e lartë e Amerikës takim të papritur me kreun e SPAK, Arben Kraja. Çfarë diskutuan?
Zv. Ndihmës Sekretarja e Shtetit, Lisa Johnson, është takuar me kreun e SPAK, Arben Kraja. Në një postim në Twitter, Ambasada Amerikane thotë se SHBA-të janë krenare për bashkëpunim me SPAK...
Gjykata e Posaçme shuan “arrestin në shtëpi” ish-zv.ministrja Rovena Voda fiton lirinë
 Rovena Voda, ish-zv.ministre e Brendshme, i është drejtuar me kërkesë Gjykatës së Posaçme dhe ka kërkuar shuarjen e masës “Arrest në shtëpi” për dënimin me 10 muaj burg, pasi sipas saj, me ...
SPAK tërhiqet: Fjala ishte vetëm për një gazetar që zbuloi sekrete
Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, nëpërmjet një deklarate për shtyp, ka sqaruar një urdhër të mëparshëm për ndalimin e publikimeve të dëshmive të Nuredin Dumanit d...
SPAK: Do të vihen para përgjegjësisë personat që nxorrën dosjen sekrete
Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK, ka reaguar mbi informacionet e dala në media nga dëshmitë e fundit të të penduarit të drejtësisë Nuredin Dumani. Në njoftim...
SPAK kërkon konfiskimin e apartamentit të ish-kreut të Gjykatës Kushtetuese
  SPAK ka kërkuar konfiskimin e një apartamenti të ish-kreut të Gjykatës Kushtetuese, Bashkim Dedja. Apartamenti ndodhet në Golem dhe është i regjistruar në emër të vëllait të De...
SPAK rrëzon akuzat e foltores: Nuk ka asnjë hetim për Bajram Begajn
Prokuroria e Posaçme ka reaguar në lidhur me akuzat e foltores dhe mediave pranë saj se presidenti i zgjedhur Bajram Begaj është person nën hetim.  Kreu i SPAK Arben Kraja, është shprehur se alud...