Etiketa: is_tag

Dy prokurorë transferohen përkohësisht nw SPAK, plotësohet numri i domosdoshën: 10
Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka miratuar kërkesën e kreut të SPAK, Arben Kraja, për transferimin e përkohshëm të prokurorëve Vladimir Mara dhe Dritan Prençi në këtë strukturë. SPAK kishte nis...
Padinë e parë në SPAK e dorëzon nisma ‘Thurja’ që aspiron për parti politike.
Organizata Nisma Thurje ka dorëzuar sot pranë SPAK, Prokuroria e posaçme kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, një kallëzim penal për disa zyrtarë të lartë, që siç bëjnë me dije janë të pë...
Serbia ka përdorur një buxhet 20 milion dollarësh për shkatërrimin e fabrikave dhe uzinave në Shqipëri. SPAK mund ta hetojë/ Qafoku në Top Talk:
Në studion e emisionit “Top Talk”, të gazetarit Denis Dyrnjaja ishte i ftuar gazetari Roland Qafoku. Temë dite në studio ishte krijimi i SPAK dhe masat që priten të ndërmerren pas krijimit të kësa...
SPAK-un E SOLLI ZOTI, POR E DUARTROKASIN VIKTIMAT
 Frrok Çupi/ Viktimat sot janë ballë përballë, të dy palët duke duartrokitur formimin e SPAK. SPAK është Struktura Speciale që do të bëjë apelin për në ferr për ‘zotat djaj’. Një nga një për atje n...
Zyrtare/ Arben Kraja zgjidhet në krye të SPAK
Ka përfunduar procesi i votimit në Këshillin e Lartë të Prokurorisë për të zgjedhur drejtuesin e Prokurorisë kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar (SPAK). Arben Kraja do të jetë drejtuesi i...
SHBA dhe BE përshëndesin ngritjen e Strukturës Speciale kundër krimit: ‘Fund i pandëshkueshmërisë!’.
Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Europian përshëndetën dhe përgëzuan prokurorët, të cilët mëngjesin e kësaj të enjteje u betuan në Presidencë si anëtarë të SPAK, Struktura e Posaçme Ku...
Shtetet e Bashkuara: ‘Nga sot…, zyrtarë të kaluar apo aktualë dhe bosë të krimit nisin rrugën për në SPAK’
Pas zhvillimit të një ceremonie solemne në institucionin e kryetarit të shtetit, ku u betuan para presidentit Ilir Meta, të tetë anëtarët e Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të...
Betohen tetë prokurorët; SPAK tani nis rrugën e ‘bisturisë’ drejt krimit të lartë
Prej kohësh pritej ngritja e Strukturës Speciale kundër Krimit dhe Korrupsionit ( SPAK0, por përmes pengesave të zyrtarëve më të lartë të vendit, më në fund arriti të betohet në zyrat ku ishte pen...
SPAK ndodhet në prag; prezantohen 3 emrat në garë për kreun.
Këshilli i Lartë i Prokurorisë zhvilloi intervistat me prokurorët Altin Dumani, Arben Kraja dhe Edvin Kondili, që garojnë për kreun e Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion. Për Altin Dumanin, SPAK...
Prokurorët dhe gjyqtarët e SPAK do të mbrohen me polici shtetërore. Caktohen 27 oficerët.
‘Illyrian Guard”, është emërtuar shoqëria shtetërore e policisë, e krijuar në prill të këtij viti pritet të jetë struktura që do të marrë në ruajtje ambientet e prokurorisë së posaçme SPAK dhe GjK...