Etiketa: is_tag

Një vajzë 20 dhe një djalë 22 vjeç mbyten në mesnatë në liqenin e Çerkezës në Tiranë
Dy të rinj janë gjetur të vdekur në rezervuarin e Çerkezës në Tiranë. Mjeti me të cilin po udhëtonin dy të rinjtë është fundosur në rezervuar, por fatkeqësisht nuk mundën të mbijetonin. Ngjarja...
Tragjedia në Çerkezë, liqeni piktoresk u merr jetën dy të rinjve 20 dhe 22 vjeç.
Ky eshte liqeni i Cekezes, qe sot u kthye ne vend tragjedie. Dy te rinj u gjeten te fundosur me nje makine. Bëhet fjalë për Erion Muçën 22 vjeç dhe Dorina Gjokgjinaj 20 vjeç. Ende nuk dihen ...
Një depo plot me armë në Tiranë, ‘fabrika’ i modifikonte për vraje të tjera.
Policia e Tiranës ka zbuluar një depo që merrej me modifikimin e armëve të zjarrit në zonën e Yzberishtit. Nga operacioni i policisë janë sekuestruar një sasi armësh dhe municionesh luftarake; në ...
Sot dita pa makina, kufizohet qarkullimi në disa akse
Sot të dielën e 5 qershorit, qytetarët duhet të lënë makinat, për të eleminuar sadopak ndotjen, por edhe për të kursyer naftë. Kjo në një kohë, kur çmimi është rritur si pasojë e luftës në Ukra...
Hapet Kopshti i ri Zoologjik (Zoo Park Tirana). Rama: ‘I rilindur si një nga hapësirat më moderne në rajon!’.
Kopshti i ri Zoologjik ka hapur dyert sot, me një sërë surprizash për fëmijët e Tiranës, që do ta kthejnë vizitën në një eksperiencë të bukur për ta. Kopshti Zoologjik është konceptuar si një hapë...
Tragjedi në Tiranë/ Mbyten dy vëllezër në Liqenin e Prushit,13 dhe 11 vjeç.
Dy fëmijë të mitur, të cilët kishin shkuar bashkë me 4 bashkëmoshtarët e tyre për t'u larë në Liqenin e Prushit në Vaqarr, janë mbytur. Ngjarja tragjike ndodhi pasditen e sotme, (27 Maj) ku sip...
Sot, Tirana qendra e futbollit evropian! Luhet Roma-Feyenoord. Mbrëmë kishte dhunë në qytet
Sot është finalja Europiane e Conference League. Roma-Feyenoord do të përballen në stadiumin ‘Air Albania’ në Tiranë duke e kthyer këtë ndeshje në një moment historik për historinë e futbollit shq...
Tifozët holandezë ushtrojnë dhunë në Tiranë, 45-vjeçari mbeti i gjakosur, pa ndjenja
“Top Channel” ka siguruar pamje nga vendi ku ndodhi një përleshje mes tifozëve holandezë dhe një shqiptari, ku ky i fundit u dëmtua rëndë. Siç shihet në foto, 45-vjeçari me inicialet A. G. ësht...
Me shkopinj dhe gurë/ 200 tifozë holandezë përleshen me policinë
Rreth 200 tifozë holandezë të pajisur me shkopinj e gurë, po përplasen me policinë, tek rruga “Mustafa Matohiti”. Si pasojë e përplasjes një polic ka mbetur i dëmtuar.  Grupi i tifozëve holande...
Incident në Tiranë, rreth 200 tifozë holandezë me shkopinj e gurë përplasen me policinë!
Ka incidente me tifozët në Tiranë. Në rrugën ‘Mustafa Matohiti; janë rreth 200 tifozë me shkopinj e gurë dhe po përplasen me policinë është dëmtuar një polic deri tani. Policia i ktheu pas, ata...