Etiketa: is_tag

Largohen protestuesit e çmimeve që po protestonin para selisë së qeverisë
Sapo jane larguar protestuesit e fundit nga vendvendosja ku ishin, para selise se Qeverise. Udherrefyesit e tyre kishin deklaruar se do te qenrtonin ne proteste 24 ore, por nuk zgjati as 4 ore...
Zbulohen 4000 vepra arti në një banesë në Tiranë me vlerë 8 mln euro! Veprat u vodhën në kishat në Shqipëri, Greqi e Maqedoni
4000 vepra arti të vjedhura janë zbuluar në një banesë në Tiranë në rrugën 'Shyqyri Brari', ndërsa në pranga përfundoi Artan Koçiu, i arrestuar edhe më parë në 2013 po për trafik të ikonave. Repor...
Borell: ‘Vendet e varfëra do të preken më shumë nga rritja e çmimeve’
 “Sot Shqipëria e ka treguar qartë se është një nga partneret më të besueshme të BE-së dhe jo vetëm por edhe më tej”.  Kështu ka deklaruar përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep...
Borrell sot në Tiranë, me shpresë për anëtarësimin e Shqipërisë në BE
Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikat e Jashtme, Josep Borrell, do të vizitojë sot më 15 mars Shqipërinë.  Takimet e Borrell-it në Tiranë, përfshijnë atë me kryemi...
Rritja e çmimeve/ Protestë para Kryeministrisë për të gjashtën ditë radhazi, pjesëmarrje e ulët!
Për të gjashtën ditë radhazi qytetarët protestuan për dy orë duke kundërshtuar rritjen e çmimeve. Fillimisht ata u mblodhën në sheshin ‘Skëndërbej’ dhe marshuan deri tek kryeministria. Në krahasim...
Vajza në protestë falenderon kryeministrin Rama: “Për ngritjen e Shqipërisë që të tjerët nuk do ta bënin’.
Protestuesit i kanë ndërprerë fjalën një vajze që po fliste gjatë protestës që u zhvillua në përpara kryeministrisë. Gjatë fjalës së saj e reja tha se kryeministri ka të merita në ngritjen e Shq...
Josep Borrell në Tiranë më 15 mars, rikonfirmon qëndrimet e BE-së për rajonin
Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikat e Jashtme, Josep Borrell, do të vizitojë Shqipërinë më 15 mars dhe një pjesë të rajonit.  Në qendër të vëmendjes të kësaj viz...
Dështimi/ Hajdutët po përparonin në tunelin për të shkuar drejt Bankës në Tiranë, por u kapën.
Një bankë e nivelit të dytë është tentuar të grabitet në qendër të Tiranës, në Bulevardin “Zogu i I”. Mësohet se persona ende të paidentifikuar kanë tentuar grabitjen e bankës pranë Ministrisë së ...
Çfarë po ndodh te ‘5 Maji’? Gjithçka rreth përplasjes së banorëve me policinë. Rama: ‘Askush nuk mund të pengojë zhvillimin’.
Lagjja '5 maji' në kryeqytet është shndërruar këto ditë në qendrën e vëmendjes së opinionit publik për shkak të protestave të disa banorëve atje dhe përplasjeve që kanë pasur me autoritetet pasi k...
Para vizitës në SHBA, Edi Rama takon ambasadoren Yuri Kim
Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, ka zhvilluar një takim me kryeministrin, Edi Rama, mesditën e 9 shkurtit. Lajmi është bërë i ditur nga vetë faqja zyrtare e Ambasadës Amerikane në Tir...