Etiketa: is_tag

Arrestohet reperi i njohur Vinz, tentoi të vrasë pronarin e një hoteli në Tiranë,
Reperi i njohur me emrin e artit Vinz është arrestuar së bashku me të dashurën e tij, pasi ka tentuar të vrasë pronarin e një hoteli në Tiranë, pse ky i fundit nuk e la të hynte pa kartë identitet...
Ndërtimi te “5 Maji”: PD-ja kallëzon në SPAK kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj
Partia Demokratike ka kallëzuar në Prokurorinë e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj. Arsyeja prapa kallëzimit penal...
Fati i vrasësve me pagesë në Tiranë: 5 të arrestuar, 2 në hetim, 1 në kërkim
“Finalizohet operacioni policor i koduar “STORM”.  Zbardhen dy vrasje të mbetura në tentativë, dy vjedhje të automjeteve dhe vjedhje të sendeve personale dhe portofolit të një shtetasi që ktheh...
11 vite nga vrasja e 4 protestuesve më ’21 Janar’, ende s’ka drejtësi!
Sot shënohen 11 vite nga 21 janari ku mbetën të vrarë katër protestues të opozitës asokohe PS gjatë protestave para kryeministrisë kundër qeverisë së PD. Për Aleks Nikën, Ziver Veizin, Faik Myrtaj...
Çfarë bën SPAK? Protestuesi i ‘5 Majit kërcënon publikisht Veliajn: ‘Të marrim acid dhe t’ia hedhim në sy!’. Veliaj: “Peshkaqen fajdesh! Koha e ‘të fortëve’ ka mbaruar!”.
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj sot është kërcënuar publikisht  nga një prej protestuesve të banorëve të '5 Majit'. Për mediat, protestuesi i quajtur Elson Makurm, një emër i njohur p...
Kryeprokurorja e Tiranës: Dy përmbarues privat blenë të dhënat nga dy specialistë IT-je të Tatimeve dhe AKSHI-t
 Nga Klevis Hoxhaj/AP Kreu i Prokurorisë së Tiranës, Elisabeta Imeraj, ka zbuluar para mediave veprimtarinë dhe mekanizmin e nxjerrjes së të dhënave të 637 mijë e 138 tatimpaguesve, n...
Të shtëna në një lokal në ‘Don Bosko’ në Tiranë, 3 të plagosur! Dyshohet për 1 viktimë
Një sherr mes disa të rinjve në një lokal në 'Don Bosko' në Tiranë, ka përfunduar deri në përdorimin e armëve, duke lënë 3 të plagosur e ndërsa dyshohet edhe për një viktimë. Ngjarja ka ndodhur pa...
Pronari izraelit i “Call Center” arrestohet në Tiranë bashkë me 35 të tjerë.
Rafael Genish, pronari i një “Call Centeri” në Tiranë është prangosur bashkë me 35 të tjerë, mes tyre shqiptarë dhe të huaj me akuzën e mashtrimit kompjuterik të shtetasve të huaj nga Tirana....
Escobar mbërrin sot në Tiranë, takohet me Bashën e Ramën! Axhenda e zyrtarit të lartë amerikan
  I dërguari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor dhe zevendes ndihmes i Serketarit te Shtetit te SHBA, Gabriel Escobar, do të vizitojë sot Tiranën zyrtare, ku do të takohet me kryeministrin Edi...
Vrasja e 8-vjeçarit në Fier, reagon shoqëria civile, por me pak pjesëmarrës
Nga Brixhida Xhuraj Të premten e 19 nëntorit, shoqëria civile ka marrë pjesë në një marshim kundër dhunës së fëmijëve, po ajo çka ra në sy ishte numri i pakët i pjesëmarrësve, ndonëse reagi...