Etiketa: is_tag

2 të vdekur nga aksidenti me makina që herët në mëngjes te 21 Dhjetori në Tiranë
Një aksident i rëndë i ka marrë jetën dy personave në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në kryqëzimin e “21 dhjetorit”, ku dy automjete janë përplasur me njëra-tjetrën. Sipas policisë nga aksidenti ka...
‘Qytetarë, rrini gati, nesër ka detaje!’, thotë Yuri Kim/ Mbërrijnë më Tiranë 3 anëtarë të Kongresit Amerikan.
Mbërrijnë në Tiranë anëtarë të Kongresit amerikan. Me anë të një njoftimi në rrjetin e saj social Twitter, ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka thënë se kishte mikrpitur në Tiranë 3 anëtarë të Kongresi...
Dëshmia tronditëse e djalit të Rruzhdi Hozhës: Babai im përdorues kokaine, borxhet ia pagova unë të gjitha.
Djali i madh i Ruzhdi Hoxhës, Saimir Hoxha ka thënë në polici, se ai bashkë me të afërm e kanë kërkuar viktimën për 4 ditë, para se të shkonin në polici. Në dëshminë e siguruar nga Anila Hoxha,...
Biznesmeni Ruzhdi Hoxha u vra ditën që u rrëmbye! Si e zbuloi Policia?
Biznesmeni Ruzhdi Hoxha u vra ditën që u rrëmbye! Si policia zbuloi trupin pjesërisht të dekompozuar përmes xhupit të tij Detaje të reja dalin në pah lidhur me vrasjen e biznesmenit Ruzhdi Hoxh...
Tiranë/ Rrëmbimi dhe vrasja e biznesmenit, trupi gjendet prapa Dajtit, i mbuluar me gurë
Policia e Tiranës ka zbardhur detajet e rrëmbimit të 43-vjeçarit Ruzhdi Hoxha. Ai është gjetur i pajetë në Qafë-Mollë , mbrapa Dajtit, në një greminë, i mbuluar më zhavorr dhe gurë. Si rezul...
Unaza e Madhe e Tiranës kthehet e gjitha në funksionale
Kryeministri Edi Rama ndau sot pamje nga kantieri i Unazës së Madhe të Tiranës, ku po vijojnë punimet me ritme të larta. Rama tha se “për qarkullimin e automjeteve është hapur një tjetër segmen...
Tërmet në Tiranë dhe në disa qytete. Ja sa ishte magnituda…
Nje lekundje e fuqishme termeti eshte ndjere pak minuta me pare ne Tirane. Sipas EMSC epiqendra e termetit oishte ne Zerqan te DIbres. Lekundja e termetit me nagnitute 4.4 balle eshte ndjere ne di...
Lëkundje tërmeti 5 ballë nga Tirana në Shkodër
Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë pak minuta me pare në vend, lekundja u ndje nga Tirana ne Shkoder me epiqendër në Lezhë. Tërmeti është ndjerë 52 km në veriperëndim të Tiranës dhe 6 km n...
Cila është kompania e parë me pronar shqiptar, e lidhur me ‘Pandora Papers’!
Pandora Papers fillon të bëjë 'kurbanët' e parë që lidhen me Shqipërinë. Pasi dje u raportua për një politikan shqiptar rezulton mes 336 politikanëve në të gjithë botën që kanë lidhje me llogaritë...
Merkel në Pallatin e Brigadave, pritet me ceremoni zyrtare nga kryeministri Rama
Kancelarja gjermane, Angela Merkel u prit me ceremoni zyrtare në Pallatin e Brigadave. Ajo mbërriti në Rinas rreth orës 10:00, ku u prit nga ministrja e Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka dhe ambas...