Etiketa: is_tag

Mbërrin në Tiranë krahu i djathtë i Yuri Kim/ Kush është zv.ambasadori? Karriera e Demian Smith
Faqja e ambasadës amerikane ka publikuar profilin dhe karrierën e mëparshme të zëvendësit të Yuri Kim në Shqipëri. Demian Smith ka nisur detyrën si zëvendësambasador i SHBA-ve në vendin tonë, ndër...
SPAK mësyn te ‘pronat’, bastis zyrat e Kadastrës në Tiranë, 3 të ndaluar për falsifikim, vijon aksioni
SPAK vijon të godasë me dorë të hekurt korrupsionin në nivele të zyrtarëve të lartë. Sot SPAK dhe drejtoria e Krimit Ekonomik në Policinë e Shtetit kanë zhvilluar një aksion ne zyrat e Kadastrës n...
Zyrtari i lartë amerikan, Philip Reeker vizitë në Tiranë/ Takimi me Ramën dhe Bashën, e pranishme edhe Yuri Kim
Ndihmëssekretari amerikan për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike, Philip Reeker është takuar ditën e sotme fillimisht me kryeministrin Edi Rama dhe më pas me kryetarin e Opozitës, Lulzim Basha...
Një familje humbi jetën nga aksidenti mizor në Vlorë/ Protestë në Tiranë, ndizen qirinj në nderim të viktimave
Pas aksidentit tragjik ne rrugen Fier Vlore, që i mori jetën 4 anëtarëve të  familjes Gusha nga Patosi,  gjatë ditës së sotme nisi reagimi, dhe u paralajmërua një protestë para ministrisë së b...
Zjarrfikësi shqiptar, koka e trafikut të drogës Shqipëri-Zvicër
  Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së parë Tiranë ka lëshuar një urdhër ndalimi, që është firmosur nga Prokurori Bledar Valikaj, për shtetasin Ndriçim Harka.  Nga dosja që ga...
Aksioni antidrogë në Tiranë/ 12 në pranga dhe 6 në kërkim
Hetimi një vjeçar është finalizuar me vënien në pranga të 12 personave dhe shpalljen në kërkim të 6 të tjerëve gjatë operacionit policor “Parku”. Pas ankesave të banorëve të zonës së ish-park...
Flynas nis fluturimet Tiranë- Riad/ Tre frekuenca javore me kosto të ulët
Kompania ajrore me kosto të ulët e Arabisë Saudite, “Flynas” filloi fluturimet nga Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës. Flynas nisi të hënën fluturimin e parë midis Tiranës dhe Riadit. Fluturim...
UPDATED/ Të shtëna me armë zjarri në kryeqytet, pranë Gjykatës së Tiranës. Thuhet se është qëlluar ish prokurori.
Të shtëna me armë zjarri raportohen në këto momente në Tiranë. Bëhet me dije se të shtënat kanë ndodhur pranë Gjykatës së Shkallës së Parë, Tiranë. Thuhet se ka edhe të plagosur. UPDATED ...
SHBA demonstron armët në Tiranë/ Meta dhe Rama në shesh. Mungoi Basha edhe pse kishte ftesë
Stërvitja  ushtarake Defender Europe 2021 është zhvendosur në sheshin Nënë Tereza e hapur për qytetarët të cilët kanë ndjekur me kureshtje  demonstrime të forcave të armatosura. Defender Euro...
Aksident në “Vasil Shanto”! 47-vjeçarja përfundon me makinë brenda lokalit, dy këmbësore përfundojnë në spital
Një aksident i rëndë është shënuar këtë të premte në kryeqytet. Burime  bëjnë dije se një automjet, me drejtuese shtetasen F. Z., 47 vjeçe, ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në ambientet ...