Etiketa: is_tag

COVID19/ Shqipëria në 24 orët e fundit: 135 raste të reja dhe 6 viktima
Në 24 orët e fundit në Shqipëri kanë humbur jetën 6 perosna janë regjistruar 135 raste të reja dhe 94 qytetarë janë shëruar. Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është: 33 raste në...
Pse i pezullon vizat Greqia, për shkak të Covid apo për shkak të tensioneve me Turqinë.
Ambasada e Greqisë në Tiranë ka pezulluar procesin e dhënies së vizave. Lajmi është dhënë nga vetë ambasada greke në vendin tonë me anë të një postimi në rrjetet sociale. Sipas ambasadës shka...
Sot COVID/ Humbën jetën 6 pacientë; gati 1 në 10 të testuar rezulton i infektuar
  Ministria e Shëndetësisë tha sot se në 24 orët e fundit janë kryer 812 testime prej të cilëve 93 janë konfirmuar si raste të reja me koronavirus. Gjithashtu, në të dy spitalet dedikuar Co...
Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”/ Konfirmohen 32 fluturime për nesër, e hënë.
Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” njoftoi se për ditën e hënë, 31 gusht, janë konfirmuar 32 fluturime në destinacione të ndryshme. Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” kërkon nga pasagjerët ...
COVID19/ Këta 24 orë janë Infektuar 168 persona dhe humbiën jetën 4 pacientë.
Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë Shqipërinë janë infektuar 168 persona. Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 76 raste në Tiranë, 15 raste në Lezhë, 13 raste ...
COVID19/ Rekord infektimesh, në 24 orët e fundit dy viktima dhe 158 raste të reja.
Gjatë 24 orëve të fundit në vend janë kryer 864 testime dhe janë konfirmuar 158 persona pozitivë me COVID-19, gjithashtu janë shëruar 57 pacient. Ministria e  Shëndetësisë raporton për dy vikti...
COVID19/ Humb jetën Alfred Koçi, 40 vjeç, specialist i Arsimit Tiranë; pak ditë pas të jëmës.
Specialisti i Drejtorisë Arsimore në Tiranë, 40-vjeçari Alfred Koçi ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit. Lajmin e hidhur e bën të ditur drejtoresha e Zyrës Arsimore të Tiranës, e cila the...
COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 143 raste të reja dhe 6 viktima në 24 orët e fundit
Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë regjistruar 143 raste të reja dhe 6 humbje jete në vendin tonë, si pasojë e Covid-19. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Socia...
I riu me Covid19 hidhet nga kati i tretë i spitalit dhe gjen vdekjen menjëherë. Reagimi i spitalit.
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit. Në spitalin ‘Shefqet Ndroqi’ rreth orës 04:30 një i ri është hedhur nga kati i 3 ku për pasojë ka gjetur vdekjen. Burime për gaz...
COVID19/ tre vatrat e nxehta në Tiranë, ruhuni nga Fresku, Astiri dhe Kodra e Diellit.
Tre zona në Tiranë konsiderohen si vatra të “nxehta” të përhapjes së covid-19: Kodra e Diellit, Fresku dhe Astiri. Një mjeke infeksioniste gjatë një takimi me ministren e Shëndetësisë, Ogerta...