Etiketa: is_tag

COVID19/ Humbin jetën dy të rinj- një mësues nga Shkodra dhe shoferi i ministres Spiropali
( FOTO: Mësuesi nga Shkodra, Gazion Rusi)/  Rëndohet bilanci i COVID-19 në Shqipëri. Pas mësuesit 39-vjeçar Gazion Rusi, nga Shkodra, një gardist 58-vjeçar ka ndërruar jetë sot në spitalin Infe...
COVID19/ 126 infektime në 24 orë, si asnjë ditë tjetër më parë, dhe 4 viktima
Shqipëria ka shënuar sot një tjetër rekord sa u përket infektimeve në 24 orë. Mësohet se nga 504 testime të kryera, 126 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me Covid-19. Ndërkohë, në spitalin ‘Shef...
COVID19/ Një ditë më shumë se dje, një jetë e humbur më shumë, ndërrojnë jetë 6 pacientë, regjistrohen 67 raste të reja.
Vijojnë të regjistrohen shifra më të larta viktimash dhe infektimesh nga crownvirusi në vend. Ministers e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 6 pacientë. Gjithash...
COVID-19/ Mbyllet, nga sot, zyra e vizave dhe e pasaportave në ambasadën gjermane në Tiranë.
Situata e rënduar për shkak të COVID-19 ka bërë që ambasada gjermane në Tiranë të mbyllë zyrën e vizave dhe të pasaportave. Nëpërmjet një njoftimi në faqen e “Facebook”, ambasada gjermane dekla...
COVID19/ Edhe tre pacientë nuk mundën ta kalojnë; 55 raste të tjera këto 24 orë
3 viktima të tjera nga covid-19 janë regjistruar në vend. Një 52 vjeçar nga Tirana, një 57 vjeçar nga Kukësi dhe një 59 vjeçar nga Korça, nuk e kanë fituar dot betejën me Covid19, megjithë për...
COVID-19/ 3 viktima dhe 99 raste të reja në 24 orët e fundit në vend
  Vazhdon rritja e rasteve të reja me koronavirus ne gjithe vendin, shtrimet ne Infektiv, rendimi i gjendjes se pacienteve dhe humbjet e jeteve. Testimi i bërë në personat e dyshuar gjatë 2...
COVID-19/ 96 raste të reja dhe 2 humbje jete në 24 orët e fundit: Ministria e Shëndetësisë
Dy pacientë të tjerë kanë humbur jetën në vendin tonë për shkak të Covid-19. Sipas ministrisë së Shëndetësisë, viktimat janë një 64 vjeçare nga Shkodra dhe një 63 vjeçare nga Elbasani. Ndërkohë...
COVID19/Mbyllet edhe Gjykata e Apelit në Tiranë: Infektohet gjyqtari.
Gjykata e Apelit në Tiranë ka reduktuar punën pasi një prej gjyqtarëve ka rezultuar i infektuar me Covid-19. Mësohet se duke filluar nga dita e sotme, në Apel do të shqyrtohen vetëm çështjet em...
COVID-19/ Dy të vdekur, 117 raste të rejadhe 68 të shëruar në 24 orët e fundit
Në 24 orët e fundit, nuk e kanë fituar dot betejën me sëmundjen 2 qytetarë: Një 70-vjeçare nga Tirana dhe një pacient 66-vjeçar nga Shkodra, me sëmundje bashkëshoqëruse. Ministria e Shëndetësisë d...
COVID19/ Shtohen pacientët e moshave të reja. 72 vetë në Infektiv, 4 të intubuar
  Situata me Covid 19 në Shqipëri vijon të jetë serioze. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i drejtohet të gjithë qytetarëve dhe bizneseve të jenë të kujdesshëm në zbatimin e proto...