Etiketa: is_tag

BE: 93% e shqiptarëve duan t’i bashkohen Europës, opozita vepron 100% kundër.
Intervistë me ambasadorin Luigi Soreca, TCH Pas Brukselit, reagoi në Tiranë edhe ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca, kundër bojkotit dhe lënies së mandateve nga opozita shqiptare. So...
Austria: Opozita shqiptare- një mundësi e shpërdoruar përmes dhunës.
Ambasadori Austrisë i akredituar në vendin tonë, Johan Sattler ka shprehur opinionin se opozita shqiptare shpërdoroi një mundësi të mirë me dhunën që u pa gjatë protestës së të shtunës. Me anë ...
Dhuna e protestës para kryeministrisë: 80 të shoqëruar dhe 16 të arrestuar
Dhuna e disa pjesëmarrësve gjatë protestës së opozitës, të zhvilluar një ditë më parë përpara Kryeministrisë, ka bërë që  80 persona të shoqërohen në polici, ndërsa të arrestuar janë 16 prej tyre....
Cili është Florenc Hoxha, i arrestuar sot për dhunë në protestë? Nga ‘sekser’ i Bashës në dhunues të femrave të Bashkisë.
Arrestohet Florenc Hoxha, ish drejtor i Bashkisë së Bashës, i prezumuar për disa krime Një grup policësh të maskuar kanë qenë të detyruar të kapërcejnë murin rrethues për të hyrë më pas në bane...
Pas dhunës së protestuesve shoqërohen në polici 20 prej tyre, 7 mbetën në qeli
Sapo ka përfunduar protesta e opozitës, që u konsiderua e dhunshme nga OSBE, KE dhe ambasada e SHBA, Policia ka nisur verifikimin e dokumetacionit dhe të filmimeve gjatë protestës. Pas verifiki...
LUFTA, NË FOTO, PARA DERËS SË KRYEMINISTRISË
Objektivi kryesor i sulmit të opozitës ishte pikërisht Kryeministria, më saktë dera e saj që u godit me skela, tulla e gurë e madje u tentua t’i vihet flaka. Nga brenda Kryeministrisë, policia ...
Dështon protesta. Berisha: Kemi pasur ditë triumfi, por ka edhe ‘zvarritje me triumf’, si kjo.
As u rrëzua qeveria, as u degëdis Edi Rama- siç kishte premtuar Opozita rreth protestës. Ish- kryeministri Berisha pranoi para protestës së dështuar të opozitës se ishte një ditë e dështuar, po...
Drejtuesit politik të distancohen nga dhuna
Nga: Sandër Lleshaj/ Ministër i Brendshëm ‘Bëj thirrje gjithë drejtuesve politikë që të distancohen nga dhuna që po ushtrohet ndaj institucioneve të Shqipërisë. Ftoj qytetarët të distancohen ng...
Basha, Berisha dhe Kryemadhi largohen pas gazit lotsjellës. Monika mallkon: “Do t’i paguash këta lot, o Edi’.
Sapo kanë tentuar për herë të dytë protestuesit që të hyjnë me dhunë në zyrat e kryeministrisë, duke shkatërruar hyrjen mbrojtëse, Policia ka hedhur për herë të dytë gaz lotsjellës. Disa protes...
Protesta/ PD thotë se do të jenë 50 mijë në shesh. Në oborrin e PD mbidhen militantët
Partia Demokratike ka deklaruar se nga rrethet  e vendit janë nisur drejt Tiranës për protestë kundër qeverisë rreth 50 mijë vetë, që e konsideruar si një shifër partiake me fryrje- të paktën gjys...