Etiketa: is_tag

Atentat në Laprakë mbi dy të rinj, vdes vajza, djali plagoset rëndë
Orët e fundit një atentat kundër një çifti të rinjsh ka përfunduar tragjikisht: Është vrarë vajza dhe është plagosur rëndë djali. Identifikohen emrat e dy të rinjve që u qëlluan sot me armë zja...
Tërmet 3.3 ballë mes Tiranës e Krujës, sot në mëngjes.
Një tërmet me magnitudë 3.3 ballë është regjistruar sot në mëngjes në mes të Tiranës dhe Krujës. Sipas qendrës evropiane të sizmologjisë, tërmeti me thellësi 1 kilometra është regjistruar në or...
Dy komplote të Iranit dështuan: Një në Tiranë, një në Paris.
-Donald Trump vlerëson Tiranën për dëbimin e diplomatëve iranianë, sipas asaj qe u raportua mbi planin per të sulmuar ekipin kombëtar izraelit të futbollit; Teherani turfullon- BREITBART NEWS/...
Sivjet- festa pa ‘luftë’ në fund të vitit. Tre ministri firmosin një vendim: Të ndalohen në treg lëndët piroteknike dhe fishekzjarrët.
Ministria e Brendshme, e Mbrojtjes dhe e Financave dhe Ekonomisë kanë  firmosur ndalimin, me një urdhër, të hedhjes në treg të lëndëve piroteknike dhe fishekzjarrëve. Në urdhër përcaktohen masa...
Ambasada e SHBA: KLP dhe KLGJ- këta janë në rendin e ditës/
Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka kërkuar sot përmes Facebook që të ngrihen këtë javë KLP dhe KLGJ, përmes një ‘procesi të lirë’ të prokurorëve. Ambasada Amerikane në Tiranë vjen me...
Qeveria hap dyert për të plotësuar kërkesat e studentëve: Subvensionojmë- jo 50%, por 100%…- thotë Rama
-“I gatshëm për të shkuar me tej kërkesave tuaja për tarifat. Jo vetëm 50%, por tua subvencionojë shteti 100% atyre me 9 dhe 10 dhe atyre në ndihmë ekonomike. Por ama duhet dialog, se nuk zgjidhen...
Media i ‘nxjerr bojën’ kulturës së studentëve’
Koment/ Media, pa pushim, edhe kur ‘i përkrah’ i nxjerr bojën ‘kulturës’ së studentëve. Ata vërtet paskan të drejtë që po protestojnë, sepse shkolla i paska lënë pa shkollë. Tani në vend që të ‘qaj...
Studentët refuzojnë dialogun, Rama LIVE: ‘Hajde ulemi, dialogojmë!’
Kryetari i qeverisë , Edi Rama deklaroi se kërkon dialog me studentët, sepse negociatat bëhen mes palëve që janë në konflikt. Sipas Ramës, qeveria dhe studentët nuk janë në raporte konfliktuale me...
Kryemimnistri Rama: ‘Nuk po kërkoj negociata…, unë kërkoj dialog”.
Pas njoftimit dhe ftesës për dialog të kreut të qeverisë drejtuar studentëve, ky i fundit ka reaguar sërish duke treguar se nuk ka kërkuar negociata, por dialog me ta. Këtë reagim kryetari i qe...
Të hënën, ora 11.00, takim me studentët!- shkruan Rama. Studentët kanë shtuar kërkesat.
Mes protestave të studentëve për heqjen e tarifave të studimit, etj., kryetari i qeverisë, Edi Rama ka reaguar në “Facebook” ku njofton se ditën e hënë do të këtë një dialog për Universitetin duke...