Etiketa: is_tag

Frika e Irlandës për votimet: Në krye kush e do ishullin të bashkuar
Për herë të parë nacionalistët e Sinn Fein përpara në sondazhe. Partia e Kryeministrit Varadkar në rrezik Nga: Davide Zamberlan Irlanda e Londrës sot shkon të votojë për të zgjedhur Parlamen...
Media gjermane e quan “Hap drejt zhbllokimit të politikës në Shqipëri”.
Koment nga: Deutsche Welle/ Në marrëveshjen e gjerë politike për reformën zgjedhore në Shqipëri, palët politike angazhohen për kryerjen e saj deri në 15 mars të këtij viti. Marrëveshja u përshë...
BRITANI: BORIS ËSHTË MILJE PËRPARA
Shkruan Daily Mail Boris Johnson është në rrugë për të siguruar një fitore dramatike në betejën elektoralesonnte, teksa 'muri i kuq'  i Laburistëve në bastionet që mbëhshtesin anulimin e Brexit...
Në skenën e gjithë botës: këto zgjedhje kanë jehonën e Shekspirit dhe të Dikensit.
-Fushata ka shpalosur një seri mini- dramash- Nga: Lloyd Evans Zgjedhjet e Krishtlindjeve po shpalosen si një seri mini- dramash nga të gjithë, që nga Dikens dhe nga klasikë të tjerë. Bor...
Britania shkon në votime për ‘Zgjedhjet e Brexit’. Pikë referimi për historinë e vendit.
(Foto nga: DANIEL LEAL-OLIVAS/AFP via Getty Images). Nga: OLIVER JJ LANE, BREITBART NEWS Qendrat e votimit u hapën  ne 07.00 te orës lokale për zgjedhjet e përgjithshme Britanike 2019,në ato...
Kryesuesit Demokratë kalohen nga presidenti Trump në Texas
HANNAH BLEAU/ Breitbart News Kandidatët më të mirë të Demokratëve janë duke ndjekur Presidentin Trump në një ndeshje zgjedhjesh të përgjithshme në Teksas, tregon një studim i Universitetit të T...
Rezultatet preliminare të zgjedhjeve – VV e para. Tash për tash nuk dihet koalicioni i mundshëm.
Në bazë të rezultateve preliminare të KQZ-së lëvizja Vetëvendosja doli partia e parë në këto zgjedhje. VV me një diferencë të vogël pasohet nga LDK. Lëvizja Vetëvendosja e udhëhequr nga Albin K...
Mbyllet votimi në Kosovë. Cili është fituesi, sipas polls
Është mbyllur procesi i votimeve në zgjedhjet e jashtëzakonshme në Kosovë që vijnë si pasojë e dorëheqjes së ish-kryeministrit Ramush Haradinaj. Në këto zgjedhje KQZ kishte certifikuar 20 parti...
Çfarë e pret qeverinë e Kosovës që del nga zgjedhjet e sotme?!
Koment nga: Radio Evropa e Lirë/ Dialogu dhe procesi i normalizimit të marrëdhënieve me Serbinë, pritet të jetë një nga sfidat kryesore edhe për qeverinë e ardhshme të Kosovës, e cila do të for...
Zgjedhjet në Kosovë/ Vëzhguesja e BE-së: Procesi i votimit po shkon pa probleme.
Kryesuesja e Misionit për Vëzhgimin e Zgjedhjeve nga Bashkimi Evropian, Viola von Cramon-Taubadel, ka vizituar paraditen e sotme disa qendra të votimit në Prishtinë, prej ku ka thënë se procedurat...