Shumë gra besojnë se e kanë burrin të fortë; dhe këtë dëshirojnë. Veten e përfytyrojnë të dobët, qoftë edhe duke vdekur nga fotoksina, por burrin jo.

Ndoshta po i referohemi shumë burrërisë së hershme të Veriut dhe të malësive të Jugut mbi Himarë.

Por ja që po ndodh që burri vetëvritet me fotoksinë

Një burrë i ka dhënë fund jetës duke u vetëhelmuar me fostoksinë edhe këto momentet e fundit. Ngjarja ndodhi dje në Kashar. Viktima është R.V, 65 vjeç. Ai ka gjetur vdekjen në spitalin ‘Nënë Tereza”.

I moshuari është gjetur në banesë në gjendje të rëndë dhe është transportuar në spital për të marrë ndihmë mjekësore, por pavarësisht ndërhyrjes së mjekëve, nuk ka mundur të mbijetojë.

Dyshohet se akti fatal është kryer në gjendje të rënduar psikologjike.

Por ja që po ndodh dobësia e shoqërisë sonë burrërore.

Veritas.com.al/