Shqipëria, një regjim hibrid, në fund të vitit 2018 mund të quhet thjesht ‘autoritarizëm’.
Sipas ‘Zërit të Amerikës’ ‘Freedom House’ është një organizatë jo- qeveritare e Shteteve të Bashkuara, që financohet nga qeveria Amerikane, dhe udh...
Erdogani dhe zemërimi i shqiptarëve
Nga: STAVROS TZIMAS Duke parë se kërcënimet nuk sjellin rezultate, presidenti turk po përdor metoda “më të avancuara”, siç janë inkursionet dhe...
Anëtarësimi i Kosovës në BE, i pamundur përgjithmonë?
(FOTO: Kryeministri i Spanjës, Mariano Rajoy)/- Portali 'Euractiv' që merret me raportimin e temave që kanë të bëjnë me Bashkimin Europian ka s...
Shokohet Tritan Shehu: Ambasadori Lu i bën nder, e vë në listën e zezë ‘anti- LGBT’.
Deputeti demokrat Tritan Shehu ka reaguar lidhur me deklaratat e sotme të ambasadorit amerikan në Tiranë, Donald Lu, i cili paralajmëroi Shehun dh...
Dhuna është e vetmja gjuhë që kupton pushteti.
(FOTO: Protesta e të shtunës në Rrugën Rrëshen-Kalimash. Foto: Malton Dibra/LSA)/ Problemi me të cilin përballen shqiptarët sot është kolapsi i a...
Edi Ramën e hodhi në erë frika e vet
Nga Enkel Demi Edi Rama ia doli mbanë të bëjë atë që opozita shqiptare kishte muaj e vite që nuk e bënte dot. Edi Rama dhe vetëm Edi Rama është fry...
Kush është pronari i Shqipërisë?!
( Foto: Etilda Gjonaj, Ministre e Drejtësisë. Foto: LSA)/   Qeveria duket se është vënë në siklet nga kritikat ndaj vendimit të çuditsh...
Opozita në maternitet Indian.
Nga: L. Skiro/ Kjo që po ndodh me Opozitën politike parlamentare në Shqipëri, ka një ngjashmëri me një ‘saying’ nga India. ‘Sayng’ indian thotë...
Kush po e harron 2 Prillin?
Nga: Edith Harxhi/ Zonja Edith Harxhi, ish studente e Dhjetorit dhe diplomate në Karrierë, anëtare e Kryesisë së PD, sot ka kujtuar ditën e 2 Prill...
Nata e hakmarrjes ndaj Kukësit. Dhjetëra banorë tërhiqen në stacionin e Policisë. Të tjerë në kërkim.
Qeveria Rama mesa duket menjëherë ka nisur hakmarrjen ndaj qytetarëve kuksianë që protestuan dje në “Rrugën e Kombit”. Mësohet se në orët e par...
Faqja 171 prej 203« E para...102030...169170171172173...180190200...E fundit »