Bolivia zhvendoset në Tiranë apo vice-versa!?
Frrok Çupi Ndërsa në Bolivi bëhen zgjedhje dhe bie autokrati, këtu te ne po ndodh katastrofa. Këtu qeveris vendin një parti ku nuk lejohen zgjedhjet ...
Bolivia zhvendoset në Tiranë apo vice-versa!?
Ndërsa në Bolivi bëhen zgjedhje dhe bie autokrati, këtu te ne po ndodh katastrofa. Këtu qeveris vendin një parti ku nuk lejohen zgjedhjet normale, ku ...
Stina e dhunës
Frrok ÇUPI Polici nuk mund ta dinte se zonja para tij quhej Mimoza. Polici, një harresë nga mbiemrat e nomenklaturës komuniste, nuk është aty për të ...
Churchill i Dytë?
 Frrok ÇUPI Fati i Anglisë “në Europë apo jashtë saj?”, ka prurë në skenë përsëri epizmin politik të kryeministrit të famshëm Chuchill. Çuditëri...
Shteti apendix
Frrok ÇUPI Të mos keshë shtet, apo shtetin ta keshë apendix!?, kjo është çështja... Në qoftë se një komb nuk ka ende shtet, kjo nuk është e keqja më...
3 SKENARET / Ja si kriza e refugjatëve do të riformësojë BE-në
 Nga Stefan Lehne Ardhja në Evropë e më shumë se 1 milionë azilkërkuesve në vitin 2015, shkaktoi një krizë në BE si asnjë tjetër para saj. Ngjas...
Pastaj…, vjen Toka e Djegur
  Frrok Çupi  Të gjithë presin heshturazi derisa kjo të vijë... Në fakt, kush kishte mend dhe kujtesë të mirë, e ka parë që prej dekadash...
Një qeveri globale për ne
Nga Frrok ÇUPI A mendoni se po duket përsëri zgjimi i kësaj ideje mbi qiellin tonë?… Rreth idesë së qeverisë globale, një nga idetë më të vjetra të ...
VDEKJA PËR PUSHTETIN
Frrok Çupi  Po të sprovosh të thuash me pak fjalë se çfarë po ndodh këto ditë,.... dmth çfarë po ndodh në kupolën e pushtetit, çfarë po ndodh me...
Viti i Ri, 12 të vdekur në atentate dhe aksidente
Hera e fundit që Ministri i Brendshëm doli në publik ishte duke kënduar në festën e policisë. Më pas nuk është parë në publik. Policia duket e dorëzua...
Faqja 455 prej 458« E para...102030...453454455456457...E fundit »