Financial Times nominon George Soros ‘personi i vitit’
( Foto nga: AXEL SCHMIDT/AFP/Getty Images)/ Gazeta ‘The Financial Times’ ka nominuar miliarderin 88-vjeçar të krahut të majtë George Soros si "...
Gazetari gjerman kthen katër çmimet që ka fituar me lajme të rreme.
Sipas Associated Press/ Gazetari gjerman Claas Relotius ktheu katër çmime të gazetarisë, pasi revista gjermane Spiegel zbuloi se ai shpiku fakt...
‘Personi i Vitit’ për Time 2018 është për: ‘Gazetarët ‘Kujdestarë të luftës mbi të vërtetën’.
  Time ka zgjedhur "The Guardians dhe War on Truth " - një grup gazetarësh të burgosur dhe të vrarë - si "Personi i Vitit" i revistës për ...
“The Indipendent”: Shqipëria zbulon online ‘spiunët’ e vet.
E përditshmja britanike “The Independent” publikon sot një artikull për Shqipërinë. Në të thuhet se Shqipëria, vend anëtar i NATO-s po publikon...
‘Skandali’ me tenderin D.H., shteti amerikan nis hetimet ndaj firmës D. H.
Sipas Zërit të Amerikës/ -Prej disa ditësh po flitet se tenderi i Unazës së re është një aferë korruptive- sipas opozites. Zeri i Amerikes shkr...
Australi: Gazetarja “dëbohet” nga parlamenti për “fustan shumë të shkurtër”
( FOTO: Gazetarja Patricia Karvelas)/ -Gazetarja menjëherë mori solidaritetin e shumë kolegeve, të cilat akuzuan stafin e Kryeministrit për nis...
Google e kthen logon në gri në nderim të ditës së zisë për George H.W.Bush
5 dhjetor (UPI) - Logo shumëngjyrëshe e Google u shndërrua në gri të mërkurën për të vëzhguar një ditë zie për ish presidentin George H.W. Bush. ...
Ka vdekur Sandro Mayer, gazetari talent i gosip; ishte 77 vjeç
Zi në botën e gazetarisë. Eshte shuar drejtori i "Di Piu". Në karrierën e tij të gjatë kishte drejtuar "Gente" për 20 vjet Sandro Mayer vdiq në...
Media/ Rama i kthehet epitetit të hershëm për Ylli Rakipin: “Jashtëqitje në formë ylli…”.
Në vitet e vështira 1992- 1998, sa kohë gazetari Ylli Rakipi bënte shërbesë ndaj Sali berihës dhe sulmonte intelektualët opozitarë në gazetën e ti...
OSBE: Ligji anti- shpifje? ‘Mirë!, por kujdes vijën e hollë’. PD jo në KQZ! ‘Keqardhje!’
( FOTO: Bernd Borchardt, Ambasador i OSBE)/ Ambasadori i OSBE në Tiranë, Bernd Borchardt, gjatë zhvillimit të ‘Forumit për Zhvillimin e Medias’...
Faqja 16 prej 37« E para...10...1415161718...30...E fundit »