Rama: Dhuna në protestën e djeshme na ktheu te kujtimet e hidhëta të 21 Janarit
Kryeministri Edi Rama në një konferencë për mediat, sot në mesditë, e krahasoi protestën e opozitës  me protestën e 21 janarit të 2011, ku mbetën ...
Qeveria dhe institucionet e ligjit e të rendit të Republikës, në një takim pas dhunës së PD- LSI në kryeqytet
Dje PD dhe LSI manifestuan dhunën më të egër që kanë përdorur në historinë e tyre që nga dhuna e vitit 1998 kur me arkivolin e heroit të demokraci...
Borchard i OSBE kërcënohet në shtëpinë e tij nga militantë agresivë të PD-LSI
Media shumë pranë PD kanë dhënë një lajm të komentuar mbi një sulm që sapo është kryer kundër përfaqësuesit të OSBE në Tiranë, zotit Borchad. ' De...
Meta kujdeset për Dollapin: Ma ‘çoni në spital’ dhe më njoftoni si u bë.
Presidenti Ilir Meta është shprehur se “situata para Drejtorisë së Policisë është absurde”, pasi, sipas tij, Sekretari Organizativ i Partisë Demok...
Mos e quani veten ‘një demokrat’, z. Basha. ‘Koha juaj është e shkurtër…’.
Nga: Rudina Hajdari/ Sonte, familjet e zakonshme me fëmijë të vegjël do të kthehen në shtëpi me frikë nga pasiguria. Burrat e zakonshëm do të trajt...
Luftëtarë të maskuar të protestës dhunojnë gazetarët e ‘abc news’
8 persona të maskuar gjatë protestës së opozitës kanë sulmuar grupin e xhirimit të “Abc News”, duke i dhunuar fizikisht dhe i kanë thyer kamerën o...
OSBE dënon dhunën ‘ kriminale’, liderët e dhunës ‘ do të dëshojnë’
Edhe OSBE ka reaguar lidhur me dhunën e manifestuar sot në protestën e opozitës. Përmes një postimi shpërndarë mediave, OSBE shprehet se organizat...
Kryeministri Rama: ‘Respekt për trupat e Policisë së Shtetit!’
Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish përmes një postimi në twitter. “Respekt për trupat e Policisë së Shtetit që me profesionalizmin e tyre ...
Ministrat e G7 premtojnë ta bëjnë barazinë gjinore ‘kauzë globale’
  Paris (AFP) - Ministrja franceze për Barazi Gjinore Marlene Schiappa dhe homologët e saj të G7 të premten nënshkruan një deklaratë të pë...
Kryeministri Rama për opozitën e zjarrit: ‘Qeverisë nuk i bëni gjë, Shqipërisë po i bëni dëm!’
Kryeministri Edi Rama shpreh trishtim për pamjet e ofruara nga protesta e opozitës këtë të shtunë në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Në një posti...
Faqja 272 prej 539« E para...102030...270271272273274...280290300...E fundit »