Kryetari i KQZ jep dorëheqjen para se t’i vinte urdhri. “Ndërrojmë kuajt në mes të lumit”- tha
  Raportohet se kryetari i KQZ, u ul të shkruajë një letër ku kërkonte dorëheqjen, edhe pse ishte paracaktuar largimi i tij. Formula e bas...
Qeveria bëhet me dy “Kavalierë”; pas Ramës edhe Ministrja e re e Financave.
Me siguri pasi kryeministri Rama mori titulin "Kalorësi i Legjionit" Francez nga ish presidenti Holande, ka menduar se është i vetmi. Në fakt, po ...
VERIU I KTHEHET ATDHEUT SI PJESË QEVERITARE
Frrok Çupi/ Veriu i vendit, prej katër vjetësh i prozvalur nga qeveria e Rilindjes, duket se u bë pjesë e "atdheut politik": Tre nga gjashtë minist...
DRITAN DEMIRAJ- “MAKINË LUFTE” APO AUTOR LIBRASH?
-Intervistë e vitit 2016: Pyetje: E keni filluar karrierën ushtarake në vitin 1983 gjimnazist në Shkollën “Skënderbej”, më pas me Akademinë Ush...
CILËT JANË MINISTRAT E RINJ TË QEVERISË?
Ledina Mandia do të jetë zëvendëskryeministre teknike e qeverisë Rama. Ajo është propozuar nga Lulzim Basha, si pjesë e marrëveshjes mes tij dh...
Kryeministri Rama dërgon për dekretim te Presidenti 6 ministrat dhe zëvendës- kryeministrin.
Kryeministri Rama i ka pranuar 'pa një pa dy' të gjitha propozimet e PD për ministrat e rinj. Menjëherë pasi ka dalë nga takimi me kryetarin e ...
Ministri i ri i Brendshëm- Demiraj. Qeveria e ‘mallkoi’ dhe e hodhi, por ai hyri në qeveri.
(FOTO: Dritan Demiraj- ministër i Brendshëm, 'babai' i Forcave Speciale të Ushtrisë)/ Koloneli Dritan Demiraj është ministri i ri i Brendshëm i...
Përfundon takimi Rama-Basha për emrat e ministrave teknik
Ka përfunduar takimi mes Kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të PD, Lulzim Basha mbi qeverinë e përtëritur Takimi mes kryeministrit Rama dhe k...
Këta janë emrat e ministrave të rinj të propozuar nga PD?
  Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ka propozuar Kryeministrit Edi Rama emrat e ministrave teknikë të qeverisë sipas marrëveshjes ...
Ja kush do të jetë kryetari i ri i KQZ-së dhe Avokati i Popullit
(FOTO: Klement Zguri)/ (FOTO: Erinda Balanca)/ Janë shfaqur edhe emrat e rinj të propozuar nga PD-ja, për Komisionin Qëndror të Zgjedhje...
Faqja 272 prej 340« E para...102030...270271272273274...280290300...E fundit »