Berisha shikon në horizont ‘marrëveshje PS-PD’, por thotë: “jo, kurrë! Do të shuhet opozita!’
Deklata e ish-liderit të PD: “Ose e përmbysim këtë regjim, ose do shuhet përfundimisht opozita. Marrëveshje me Edi Ramën, nuk ka asnjë burrë që ta...
Donald Trump, më popullor se kurrë më parë!
Në shifrat e fundit sondazheve të të Gallup, Trump ka arritur miratimin në 46% – vlera më e lartë që ai ka arritur në më shumë se dy vjet si Presi...
‘Java e Europës: 92% e shqiptarëve duan që vendi të pranohet në BE, 79% duan Reformën në Drejtësi.
Nga godina e re e Shtëpisë së Europës në Tiranës, Delegacioni BE publikoi një sondazh për “Perceptimin publik të shqiptarëve për Bashkimin Evropia...
Presidenti kthen në detyrë rektorin e Universitetit, Koni, të shkarkuar nga Ministria.
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kundërshtuar vendimin e Ministrisë së Arsimit, Sporteve dhe Rinisë për shkarimin e Mynyr Konit si rektor i Un...
Meghan, dukesha e Sussex dhe gruaja e princit Harry, lindi djalë
Nga: Gerry Mey,Reuters 32 minutes ago WINDSOR, Angli (Reuters) - Meghan,Dukeshja e Sussex dhe bashkëshortja e Princit Harry të Britanisë, lindi...
FMN: Perspektiva ekonomike e Shqipërisë- e favorshme; por vëmendje ndaj vitit 2019!
Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN), në mbyllje të vizitës dy javore në Tiranë, konstaton se perspektiva ekonomike e Shqipërisë është e favorshme, po...
‘Kriza’ politike në Shqipëri nuk është në axhendën e BE; as ndërmjetësimi: Soreca
-Ministri Cakaj thotë se në qershor do të kemi hapjen e negociatave me BE- Ndërmjetësimi për zgjidhjen e krizës politike në Shqipëri nuk është ...
Pse u vra Zarife Hasanaj në Letoni? NATO dhe Letonia japin dëshminë
Ministria e Mbrojtjes në Letoni ka reaguar lidhur me shpërthimin në Letoni, në të cilin humbi jetën nëntetarja shqiptare Zarife Hasanaj ndërsa dy ...
Frika se ‘hamë helm’. Rama ‘burg për abuzuesit e sigurisë ushqimore’, dhe kundër psikozës pa baza.
Luftë pa kompromis abuzuesve të sigurisë ushqimore thotë kryeministri Edi Rama dhe mbështetje bizneseve të ndershme. Është e dhimbshme që këta ...
Moskë, aeroplani mbulohet nga flakët në pistë: 41 të vdekur.
Frika brenda një aeroplani të Aeroflotit. Ka pasur 73 pasagjerë dhe 5 anëtarë të ekuipazhit në bord. 41 të vdekur, shumë të plagosur. Ka marre...
Faqja 90 prej 353« E para...102030...8889909192...100110120...E fundit »