Në Fier Gramoz Ruçin e zënë ‘në lak’ banorët për llogari të qeverisë.
(FOTO: Gramoz Ruçi i rrethuar nga banorët protesues të Fierit)/ Sekretari i Përgjithshëm i PS është zënë ‘në lak’ në Fier- zona elektorale ku R...
Kush dhunon fëmijët, siç duket, nuk ka lexuar as lajme!?
Një edukatore e kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë është arrestuar me akuzën e ‘dhunës ndaj fëmijës së mitur’. Nëna e fëmijës 20 muajsh kishte vënë re ...
Unë, Lefter Maliqi, kandidat i PD, bashkohem me Edi Ramën
Letër nga Lefter Maliqi/ Të dashur miq! Sot pasi kalova paraditen në bregdetin e Durresit pasi u qetësova,u kthjellova dhe u frymëzova po nisem...
Zbulohet e kaluara në Sigurimin e Shtetit e kreut të PD-së, Shkodër.
Zbulohet e shkuara e kryetarit të PD-së së Shkodrës, Ramiz Çobaj, i cili u tërhoq nga lista e kandidatëve për deputetë, pasi u ndje i fyer për poz...
Presidenti Nishani padit në gjykatë Visar Zhitin ‘për dëm ndaj figurës”
Pas akuzave të përsëritura mes njëri tjetrit në media, dmth., mes presidentit të Republikës Nishani dhe shkrimtarit Visar Zhiti- tani i ngarkuar m...
Manuel Noriega, ish njeriu i fortë i Panamsë, vdes në moshën 83 vjeç
Gjeneral Manuel Antonio Noriega, ish lider ushtarak i Panamasë, vdiq në moshën 83 vjeç- sipas njoftimeve zyrtare. Kohët e fundit, Noriega ndërm...
Deputeti Kadeli përcillet për në banesën e fundit. Meta: Sa para bën fjala e mirë në fund?!
Në Lezhë u zhvilluan sot homazhet në nderim të deputetit Gjovalin Kadeli, i cili i nda nga jeta pak ditë më parë si pasojë e një sëmundje të rëndë...
Edith Harxhi i shkruan Bashës në anglisht: ‘Më bëre për budallaqe një herë- turp për ty…, tani turp për mua’.
Zërat kritikë ndaj Bashës janë shtuar shumë ditët e fundit. Kundër Bashës është pozicionuar edhe Edith Harxhi, ish zv.ministre e PD dhe njohëse e ...
Një deputet shkruan letrën e fundit.
Nga Lefter Maliqi/ deputet i PD/ “Ndjesë.! Të dashur miq, mbështetës, duke ju qenë tepër mirënjohës ju njoftoj se nesër në hapjen e fushatës...
Konstantinos Mitsotakis, ish- kryeministër i Greqisë, ndahet nga jeta
Ish-kryeministri i Greqisë, Konstantinos Mitsotakis është ndarë nga jeta mëngjesin e së hënës. I lindur në vitin 1918 në një familje politikanë...
Faqja 37 prej 50« E para...102030...3536373839...50...E fundit »