Historike, Majlinda Kelmendi- kampione, Kosova merr medaljen e parë të Artë në Olimpiadë
Është historike. Majlinda Kelmendi ka marrë medaljen e artë në Olimpiadën e Rios, duke i dhënë edhe Kosovës të parën medalje të artë në pjesëmarrj...
Meidani : S’kam propozim për kryeministër
Ish-presidenti Rexhep Meidani e mohon nëse ka marrë propozim për Kryeministër i një qeverie teknike, por e sheh të nevojshme një rifreskim të qeveri...
Rexhep Meidani i kujton Edi Ramës psikiatrinë dhe miellin e bardhë
  Sulmet që iu bënë të birit nga portalet dhe rrjetet sociale, Rexhep Meidani i konsideron pasojë direkte e diskutimeve se ai mund të isht...
Zv.presidenti Amerikan, Joe Biden, viziton Kosovën më 17 gusht
Zëvendëspresidenti amerikan Joe Biden do të vizitojë Kosovën më 17 gusht, njofton KTV-ja. Gjatë qëndrimit të tij në Kosovë, Biden do të takohet me ...
Majko flet me gjuhën e “boss-t” kundër aleates LSI
  Pandeli Majko foli në “Zëri Amerikës” dhe tha se koalicioni mes PS dhe LSI duhet rishikuar. Ai shtoi një mori arsyesh, sipas tij,të cilat deri diku kanë një bazë reale, se ka probleme në...
Majko, avokat i divorcit PS-LSI
Ish-kryeministri Pandeli Majko hedh i pari hapin drejt një divorci të mundshëm të PS-së me LSI-në. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Majko th...
Këshilltarja me e re e Bashkisë: Ilir Meta na ke gati, me ty jemi Mujo Ulqinaku!
Lufta brenda të majtës ka nisur dhe militantët e të dy krahëve janë të karikuar. Kur dëgjoi, kryetarin që bënte thirrje për zgjedhje të parakohshme, këshilltarja bashkiake e LSI Dejana Kallogjeroviç ë...
Berisha: Po kur të arrestohet Edvini, vallë kush do t’i shkruajë?!
Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar arrestimin e Elvis Rroshit dhe komentin e tij pas ndalimit. Berisha shkruan në profilin e tij në Facebook, se administratori i FB së Rroshit është Edi Rama. ...
Ndoka ironizon Ramën: Po të jetë “vizë e bardhë” e thithin vetë si rilindas
Kreu i Partisë Demokristiane Nard Ndoka, ka ironizuar deklaratën e kryministrit Edi Rama, për sa i përket lëshimeve që po i bën opozitës. Në fjalimin e tij Rama tha se pavarësisht lëshimeve ka gjithmo...
14 vjeçari i punësuar në Facebook, njé gjeni nga Shqipëria
Nilidon Pepushaj është një 14 vjeçar nga Shkodra. Ai vazhdon klasën e tetë në shkollën jopublike të quajtur ‘Zemra e Krishtit’. Një fëmijë i zakonshëm...
Faqja 37 prej 39« E para...102030...3536373839