Përballja me banorët e Zharrëzës, tregoi se Lulzim Basha është misionar dhe Lider Popullor!
  Nga Nard Ndoka/ Të drejtosh partine me të madhe opozitare është nje detyre e veshtire, Lulzim Basha kishte shume pikepyetje perpara tij d...
Miku im, Pandi!, sikur të ishte Namiku si ti, sa herë do ta kishte vrarë të bijën!
Nga: Astrit Patozi/ Po të kishte ndjekur kriterin e Pandit, që i kërkoi “Rilindjes” ndjesë për të birin, Namik Dokle duhet ta kishte vrarë nja ...
ROBERT F. KENNEDY Jr. THOTË SE DONALD TRUMP MUND TË JETË PRESIDNETI MË I MADH NË HISTORI.
  (FOTO: Robert F. Kennedy Jr)/ Robert F. Kennedy Jr., djali i Robert Francis “Bobby” Kennedy ndoshta bëri deklaratën më shokuese në in...
Marinë Le Pen do të shokojë botën me fitoren trullosëse si Presidente e Francës/ Sipas Leonie Hill Capital.
(FOTO: Marine Le Pen)/ Kompania e investimeve të programeve inteligjente kompiuterike “Leonie Hill Capital” ka parashikuar se Marine Le Pen e F...
FBI jep një lajm mahnitës për Flynn pas traskiptimit të bisedës me ambasadorin e Rusisë
(FOTO: Gjeneral Michael Flynn)/ Gjeneral Michael Flynn është një hero i cili ia dedikoi jetën vendit të tij. Dorëheqja e tije  detyruar nuk ish...
Ndahet nga jetaTzvetan Todorov, eseist dhe historian i mendimit
  I lindur në 1939 në Sofie (Bullgari), teoricieni i letërsisë studioi mendimin humanist dhe totalitarizmin. Mendimtari, teoricieni i l...
Mbretëresha Elizabeth e Dytë shënon Jubileun Safir.
  Mbretëresha Elizabeth e Dytë, më jetëgjata e botës në sovranitetin mbretëror, sot, e Hënë, vendos një rekord të ri si monarkja e parë e ...
Dritëroi iku, por jo siç e kishte menduar vetë.
Nga Frrok Çupi/ Shkrimtarit, tashmë klasik të letërsisë shqipe, sot iu bënë homazhet e fundit dhe iu dha lamtumira. Një lamtumirë si për “Njeri...
Sekretarja e Goebbels- shef i Propagandës Naziste, vdes në moshën 106 vjeç.
(FOTO: Brunhilde Pomsel)/ Brunhilde Pomsel, -i sh sekretare e shefit të propagandës në Gjermaninë Naziste,  javën e kaluar në moshën 106 vjeç. ...
VIDEO: “Karakteri im u formësua 14 vjeç kur bashkëpunoja me Nazistët”- rrëfen George Soros.
(FOTO: George Soros)/   Makina çnjerëzore naziste shkaktoi katastrofa shoqërore dhe barbari të paimagjinueshme. Ndër të tjera, nazistët...
Faqja 47 prej 55« E para...102030...4546474849...E fundit »