HILLARY MBAN ANËN E BURRIT TË SAJ PËR LEWINSKI
Hillary Clinton ka mohuar në një intervistë të dielën se marredhenia jashtëmartesore e burrit të saj me stazhisten e athershme te Shtëpisë së Bard...
JAVA NIS KEQ… NDAHET NGA JETA GAZETARI THIMI NIKA
Nga: Agim Xhafka/ Qysh në mëngjes lexova që na la Thimi Nika. Fluturoi pa zbardhur dita që të mos na trazonte ëndrrat. Bëri atë që dinte më mir...
FOTO/ Shënime mode: Melania Trump shkon në Safari, ushqen elefantë foshnje në momentin ikonik më të madh
  Zonja e Parë Melania Trump shkon në Safari në Kenia , duke krijuar momentin më ikonik të saj qekur mori rolin e saj te Krahut Lindor,duk...
Xhiseila flet me shoqet në distancë: Sikur ‘ një ditë t’u ndodhë ça më ka ndodhur mua’.
Pasi i shprehu mbështetje publike ish- të dashurit, Rexhep Rraja, i cili u la në burg, Xhisela Maloku ka reaguar në rrjetet sociale me një tjetër ...
Një oficer që vuan nga fobia se ‘po më ekzekutojnë’ bëhet ushqim për politikën.
-Sipas Policisë së Shtetit- Që në mëngjes, në një ekran televiziv lokal, oficeri i Policisë Emiljano Nuhu ka denoncuar se “e kanë kërcënuar me ...
McCain, Ted Kennedy vdiqën nga i njëjti kancer ekzaktësisht 9 vjet larg njeri tjetrit.
  Senatori për një kohë të gjatë, John McCain (R-AZ), i cili ndërroi jetë të shtunën në moshën 81-vjeçare, vdiq nga i njëjti kancer si kol...
John McCain (1936-2018): mik- armiku i Konservatorëve, Hero Amerikan.
Nga: Joel B. Pollak/ -McCAin la amanet që presidenti Trump të mos marrë pjesë në funeral- Senatori John McCain (R-AZ) ndërroi jetë ditëne  Shtun...
Kofi Annan, njeriu që firmosi luftën, por ishte kundër luftës në Irak.
Kofi Anan, ish-sekretar i përgjithshëm i OKB-së, vdiq në Zvicër në moshën tetëdhjetë vjeçare. Në vitin 2001 atij ju dha Çmimi Nobel për Paqe Ng...
Kofi Annan, Nobelist për Paqe, ish shefi i OKB, vdes në moshën 80 vjeç.
Kofi Annan, Afrikani i parë me ngjyrë që u bë sekretar i përgjithshëm i Organizatës së  Kombeve të Bashkuara, ka vdekur në moshën 80 vjeç në Zvicë...
Ikona e muzikës, Aretha Franklin vdes në moshën 76 vjeç
AFP -Llojet e hiteve të Aretha Franklin u shtrinë nga soul te R&B, gospel dhe pop- Aretha Franklin, ikona e muzikës dhe këngëtare legjen...
Faqja 5 prej 37« E para...34567...102030...E fundit »