Princi Philip vdes në moshën 99 vjeç, njofton Pallati Buckingham
Princi Philip, burri i Mbretëreshës Elizabeth II, ka vdekur në moshën 99 vjeç, njofton Pallati Buckingham. Princi u martua me Princeshën Elizabet...
U nda nga jeta Ismail Beka, njeriu i GIZ, ekspert i shkëlqyer i turizmit dhe bujqësisë, bashkëpunëtor i medias
U nda nga jeta pas një sëmundje të rëndë, Ismail Beka, një profesionit i vyer i zhvillimit të zonave malore, bujqësisë dhe turizmit dhe bashkëpunë...
Nderimi i Mehdi Bushatit/ Ish i përndjekuri politik i kthen dekoratën Metës: Si ju bëri dora, ai i kafshonte njerëzit dhe i pështynte
Presidenti Ilir Meta, dekoroi para disa ditësh Mehdi Bushatin, veprim ky që ngjallur reagime të mëdha. Reagimi i radhës, ka ardhur nga Gëzim Peshk...
Fatos NANO për largimin e Bashkim Finos: Gjithmonë rrinte në të majtën time, lidhjen e kishim me zemër
Ish-kryeministri Fatos Nano shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të mikut të tij, politikanit Bashkim Fino.  Në një prononcim për Newsbomb.al...
NJË ZJARRFIKËS I SHERREVE TONA TË EGRA DHE TË PAZAKONTA
Nga Astrit Patozi/ Bashkim Finon do ta mbaj mend si kundërshtarin në parlament, që nuk të linte ta harroje. Pasi shfaqej vrullshëm dhe papr...
Ndahet nga jeta, në moshën 59-vjeçare, ish kryeministri dhe deputeti socialist Bashkim Fino.
Është ndarë nga jeta deputeti i Partisë Socialiste Bashkim Fino. Ai ka ndërruar jetë në moshën 59-vjeçare pasi ishte i infektuar me COVID-19. Bash...
Ndahet nga jeta shkencëtari, fizikani dhe profesori 56-vjeçar! Artan Boriçi humb betejën me COVID.
Pas një beteje të vështirë me COVID-19, është ndarë në jeta në moshën 56-vjeçare fizikani i njohur, profesori i talentuar i Universitetit të Tiran...
Topalli qesh me të madhe me librin e Bashës: Ky nuk din gja në botë çfarë ka në faqe të librit
Kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli ka reaguar lidhur me librin e parë që ka publikuar Lulzim Basha, me titull “Misioni im”. Is...
COVID i merr jetën komandantit të Komandës Mbështetëse! Peleshi: Nuk kam fjalë për ndarjen e papritur
(Në foto: Gjenerali Ndriçim Sallaku) Fitoi çdo sfidë ku shërbeu në Forcat e Armatosura, por fatkeqësisht komandanti i Komandës Mbështetëse, gje...
Rama viziton shtëpinë e 111-vjeçares së vaksinuar/ ‘Jeta është vendi i mrekullive’.
  Zenepe Pirani disa ditë më parë ka shprehur dëshirën për të takuar kryeministrin, ndërsa sot Edi Rama e ka vizituar atë në qytetin e Shkod...
Faqja 5 prej 65« E para...34567...102030...E fundit »