Prej 10 në reanimacion, gjendja shëndetësore e Fatos Nanos paraqitet e stabilizuar
TIRANË- Pas ndërhyrjes kirurgjikale për t’i lehtësuar frymëmarrjen, gjendja shëndetësore e ish-kryeministrit, Fatos Nanos paraqitet e qëndrueshme....
Përmirësohet gjendja shëndetësore e Fatos Nanos
Në orët e fundit mësohet se gjendja shëndetësore e ish kryeministit Fatos Nano është drejt përmirësimit. Gazetarja Gerta Vasku raporton për ABC...
Fatos Nano prej 9 ditësh në spital, mjekët i bëjnë ndërhyrje kirurgjikale për t’i lehtësuar frymëmarrjen
Gjendja shëndetësore e ish kryeministrit Fatos Nano i cili ndodhet në spital prej 9 ditësh nuk është përmirësuar. Ish-kryeministri socialist, vazh...
Gjykata në Xhorxhia vendosi: Gjyqi ndaj Trump do të transmetohet live në media dhe në YouTube
Procesi gjyqësor në Xhorxhia ndaj Donald Trump do të transmetohet drejtpërdrejtë në media, përfshirë edhe në platformën YouTube. Ish-presidenti...
Si sot 26 vite më parë, aksidenti fatal që i mori jetën Princeshës Diana
Në këtë ditë të vitit 1997, Princesha Diana mbeti e vdekur në një aksident automobilistik në Paris. Lajmi shkaktoi tronditje dhe zi në mbar...
Edhe kjo është Lady Diana/ Vëllai i saj nxjerr në dritë një foto të papublikuar 26 vite pas aksidentit fatal.
Charles Spencer ndau një postim për të shënuar përvjetorin e vdekjes së motrës së tij Princeshës Diana. Në llogarinë e tij, ai ka postuar një f...
Rama reagon pas deklaratës së Varhelyi: ‘Komisioneri ynë nuk e zhgënjeu kurrë rajonin!’
Kryeministri Edi Rama ka reaguar për një deklaratë të bërë nga komisioneri për zgjerimin, Olivér Várhelyi, i cili tha se Komisioni Evropian ka qen...
Moska konfirmon vdekjen e Prigozhin, kreu i Wagner
S’ka dyshime, Prigozhin ka vdekur. Trupi i pajetë liderit dhe themeluesit të grupit Wagner, Yevgeny Prigozhin u identifikua pas rrëzimit të aeropl...
Përcillet gjuhëtari Bahri Beci, firmëtar i drejtshkrimit të shqipes.
Problemet e gjuhës shqipe dhe përmirësimi i standardit ishin ushqim i përditshëm për gjuhëtarin e shquar Bahri Beci, i cili mbylli sytë në moshën ...
Sandra Bullock humb bashkëshortin në moshën 57-vjeçare, vuante nga një sëmundje e rëndë
Një tragjedi e rëndë ka ndodhur për aktoren e njohur Sandra Bullock pasi partneri i saj prej shumë vitesh, Bryan Randall, ka ndërruar jetë. Aktorj...