Vdes regjisorja Vjosa Berisha
Këtë të entje është ndarë nga jeta, regjisorja e mirënjohur Vjosa Berisha. Berisha, e cila në fillim të vitit 2021 ishte diagnost...
Sean Penn kërcënon të shkrijë Oscarët nëse Zelenksyy nuk ftohet në Academy Awards
Aktori Sean Penn kërcënoi se do t'i "shkrijë" Oscarët e tij nëse presidentit ukrainas Volodymyr Zelenskyy nuk i kërkohet të flasë në Çmimet e Akad...
Ndahet nga jeta Monica Vitti, ‘mbretëresha e kinemasë italiane’: Ministri i Kulturës
Aktorja italiane, Monica Vitti, e cila ka luajtur në disa filma që kanë lënë gjurmë në historinë kinematografike, ka gjetur vdekjen në moshën 90-v...
S’ka më/ Shuhet Anastas Kritofori, ikona e teatrit dhe filmit shqiptar.
Është ndarë nga jeta në moshën 78-vjeçare aktori i njohur shqiptar Anastas Kristofori.  Kristofori ishte gjerësisht i njohur dhe do...
Ndahet nga jeta aktorja e njohur e serialit Sulejmani i Madhërishëm. Kishte lindur në Shkup
Aktorja turke Sabina Tozi, e cila u bë e njohur nga publiku në serialin “Sulejmani i Madhërishëm”, ndërroi jetë në moshën 76 -vjeçare. Sabina Ajru...
Pirro Mani është teatri dhe teatri është Pirro Mani
Nga: Josif Papagjoni  Shpesh ky mendim absolut ka rrahur mendjes sime, dhe sakaq e kam ditur se ai ishte nje nga gladiatoret dhe kapitenet e fa...
COVID19/ Aktori Guljelm Radoja nuk ka gjendje të mirë, nis intubimin në spitalin ‘Shefqet Ndroqi’
Aktori Guljelm Radoja pas një muaj i shtruar në spitalin e Durrësit për shkak të Covid 19, dërgohet në intubim te “Shefqet Ndroqi” në Tiranë. Pas ...
Aktori Guliem Radoja, i shtruar me COVID 19 në spitalin e Durrësit! Artistët: Shteti të marrë përsipër kurimin e Guljelm Radojës
Aktori i njohur Guljelm Radoja prej dy javësh është i shtruar në gjendje të rëndë në Spitalin e Durrësit për shkak të Covid 19. Mushkrit i ka të r...
Ndahet nga jeta regjisori Kujtim Gjonaj, mesazhi i djalit: ‘Idhulli im!’. Ruçi, mesazhin e parë: ‘Kronikan i spikatur i jetës dhe botës shqiptare’.
Dje ndërroi jetë në moshën 74-vjeçare regjizori dhe skenaristi i mirënjobur, Kujtim Gjonaj. Djali i tij, Genti Gjonaj ka shkruar në ‘Facebook” ...
Kineasti Ilir Butka shpallet “Kalorës i Urdhrit të Yllit të Italisë”
Ambasada italiane në Tiranë shkruan: U zhvillua dje pasdite ceremonia e dhënies së titullit të nderit “Kalorës i Urdhrit të Yllit të Italisë” I...
Faqja 1 prej 1312345...10...E fundit »