Mbrëmë në Tiranë- spektakli i famshëm “Miss Universe Albania”. Bukuroshja fituese, Blerta Leka. FOTO
  Mbrëmë, në praninë e mijëra ‘fansave’, në Pllatin e Kongreseve u zhvillua “Miss Universe Albania”, një spektakël tashmë me traditë edhe ...
Artisti Francesk Radi në spital në gjendje transi.
Papritur, sot në mëngjes rreth orës 03:30, në urgjencën e Tiranës ka mbërritur në gjendje kritike kantautori Françesk Radi, i shoqëruar nga bashkë...
Babai dhe legjenda e ‘Rock ‘n’ roll’ Chuck Berry vdiq në moshën 90 vjeç.
Chuck Berry, krijuesi i muzikës ‘rock ‘n’ roll’ i cili e karakterizoi harenë dhe rebelimin e tij në “Johnny B. Goode” dhe vepra të tjera klasike, ...
Oscars 2017: Moonlight fiton Çmimin Oscar pas një ngatërrese me “fituesin” e shpallur.
Moonlight ka fituar Çmimin Oscar- por vetëm pas një gabimi që La La Land fillimisht ishte shpallur fitues. Poducenët e La La Land ishin në mes ...
Këngëtarja “Pop Star”, Joy Villa sfidon me kostumin e stilit Trump: “Make America Great Again”. FOTO
Këngëtarja e Pop-it Joy Villa arriti të shtunën për Çmimet Grammy 2017 e veshur me një kostum  thjesht të bardhë; derisa erdhi momenti për në tape...
Madonna mund të arrestohet për kërcënim terrorist mbi Shtëpinë e Bardhë dhe familjen Trump.
  Mes mijëra gabimeve të thëna nga gojë protestuesish më 21 Janar në Washington DC, Madona e shfaqi veten si një terroriste e kohës. Në...
U nda nga jeta Anita Take.
  (FOTO: Këngëtarja Anita Take)/ Në moshën 83  vjeçare, këngëtarja e mirënjohur, Anita Take, u nda nga jeta sot pasdite. Anita iu ku...
Nuk ka dimër të ftohtë për Stresin; ai mund të kalojë kufirin edhe në fluturim! VIDEO
(Foto: Arkimed Lushaj- Stresi)/ Tentativa për kapjen e këngëtarit Arkimed Lushaj, me emër arti “Stresi”, është bërë legjendë aq sa edhe ky mot ...
Trump: Një himn antiracist në inaugurimin e tij? VIDEO
(FOTO: Rebecca Ferguson)/   E kontaktuar për ceremoninë, këngëtarja britanike Rebecca Ferguson ka bërë të ditur kushtin e saj: Do të in...
Gruaja e “Doktor Florit” fshin fotot me të shoqin
(FOTO: Doktor Flori dhe e shoqja, Blerina- Arkiv)/ Tre vjet pas vdekjes së Florian Kondit, i njohur me emër arti “Doktor Flori”, e shoqja- Bler...
Faqja 4 prej 6« E para...23456