Këngëtarja Pink nderohet me yllin në bulevardin e famës së Hollywood-it
    Këngëtarja e muzikës pop Pink u nderua të martën me një yll në Hollywood Walk of Fame, duke u thënë fansave të mbledhur për ng...
Sanremo 2019, katastrofa e audiencës për Claudio Baglionin, nata e parë, rezultati më i keq që nga viti 2009
Në orën 10 të mëngjesit, të përpiktë, audienca. Nata e parë e Festivalit të Sanremos 2019, për te dytën here Claudio Baglioni,eshte ndjekur mesata...
Ballkani në krizë identiteti, ‘kapet’ edhe pas video- klipeve ‘në cilën kishë’ u realizua
Ky debat është hapur nga politika në Serbi rreth një klipi të këngëtares shqiptare Era Istrefi, që është realizuar në Kishën Ortodokse. Ministri i...
Super hëna ujk e përgjakur/ Pamje me foto e eklipsit të mbrëmshëm
  ( Fillimi i ekslipsit të plotë hënor i parë në San Diego, California)/ Astrologët dhe pasionantët e qiellit i kanë skanuar qiejt natë...
Golden Globe: Triumfi i “Bohemian Rhapsody ” dhe humbja e “A Star Is Born”
Të gjithë fituesit e eventit vjetor të Golden Globes: triumfi i "Bohemian Rhapsody" Nga: Carlo Lanna/ Në skenën e hotelit Beverly Hills, në ...
Krishtlindje/ Austria feston 200 vjetorin e këngës së dashur ”Natë e heshtur”. VIDEO
Oberndorf bei Salzburg (Austri) (AFP) - Austria ka diçka të veçantë për të festuar këtë periudhë festive pasi shënon 200 vjet që nga shfaqja e par...
The Guardian: ‘Doxxing’ është taktika ‘efektive’ kundër ‘të djathtës ekstreme ‘
( Foto nga: LOIC VENANCE/AFP/Getty Images)/ Në një artikull për Guardian, të mërkurën, shkrimtari Jason Wilson pretendoi se ndonëse doxing ësht...
Fituesi i X-Faktor-it italian kritikohet se i bën ‘Like’ Salvinit dhe Trumpit në Facebook
( Foto nga: Stefania M. D'Alessandro/Getty Images)/   Reperi italian Anastasio, i cili kohët e fundit fitoi versionin italian të X-Fact...
Miss Spanja thyen barrierat ndërsa transgjinori i parë i Miss Universe shpreson
Bangkok (AFP) – Duke sjelle një mesazh te theksuar shtese, te drejtat e transgjinoreve dhe një qortim te mprehte ndaj Presidentit te SHBA Donald T...
Bruce Springsteen: Trump do të fitojë edhe në vitin 2020!.
Legjenda e Rock-ut, Bruce Springsteen tha në një intervistë të fundit se mendon se presidenti Donald Trump mund të fitojë edhe mandatin e dytë, du...
Faqja 4 prej 8« E para...23456...E fundit »