Stil/ Wimbledon 2018: Çfarë djemsh të veshur me elegance në turneun e tenisit!
Kodi i veshjes komplet me të bardha në Wimbledon mund të aplikohet në fushë, por jashtë barit është një stil ‘free’ për të gjithë - dhe një gjë që...
Babai i Kate Spade vdes disa orë para funeralit të saj.
Kate Spade, një dizajner nga Shtetet e Bashkuara, e njohur botërisht, është dërguar për në banesën e  fundit në një ceremoni në qytetin e lindjes,...
Anatomia e të kuqit të buzëve
Nga: Liesa Goins Çfarë ka brenda?... I Kuqi i buzëve përbëhet kryesisht nga dylli si ai i bletës dhe carnuba që i japin strukturën, emollientet...
Të gjithë po flasin rreth veshjes së bardhë të Melanisë në drekën e Guvernatorit .FOTO
Melania Trump shkëlqeu të Hënën në një mrekulli të vërtetë me veshjen e bardhë në drekën e parvjetshme për gratë e guvernatorëve të Shteteve të Ba...
FOTO: Yjet e stilimit për Grammys 2018: Rita Ora, Lady Gaga dhe Miley Cyrus fitojnë në tapetin e kuq.
Rita Ora, Lady Gaga dhe Miley Cyrus u ngjitën në krye të listës për veshjet më të mira në Grammys të këtij viti. Yjet e stilimit arritën që të ...
Ka ‘fake news’, por ka edhe qytete ‘fake’
U bë e modës që kudo në botë të përdoret nocioni ‘fake news’; por veç lajmeve të rreme, janë zbuluar edhe qytete të rreme, ose 'fake’. Gjatë nj...
FOTO: Melania Trump në 5 momente kulmore të Fashion gjatë udhëtimit historik në Azi.
Për udhëtimin në Azi të First Lady, Melania, në krah të Presidentit Donald Trump, ish modelja e lindur në Slloveni, solli fustane dhe veshje të tj...
Fashion: Melania vesh ‘Monique Lhuillier’ në mitingun e Trump në Ohio. FOTO
First Lady Melania Trump solli një prekje feminile për presidentin Trump në Youngstown, Ohio, ku u zhvillua një takim i gjerë me veshjen ‘pink-pat...
ALBANIA SUPERSTAR NIGHT
Nga: Edi Rama/ “Pas shumë përpjekjesh të finalizuara vitin e shkuar, për promovimin e Shqipërisë Turistike, karvani i famshëm i supermakinave G...
Julia Roberts shpallet ‘Gruaja më e bukur e botës’ nga revista ‘People’
Aktorja Julia Roberts është shpallur nga revista ‘People’ si “Gruaja më e Bukur e Botës”. Aktorja e njohur, fituese e çmimit Academy Award,  ka...
Faqja 2 prej 3123