Çmimi i naftës bie për të katërtën herë brenda një jave! Nga sot shitet me 243 lekë/litër
Ulet çmimi i naftës, benzinës dhe gazit! Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj ka bërë me dije çmimet e reja të karburanteve të vendosur nga Bor...
Samiti i G7-ës po diskuton një kufi ndërkombëtar për çmimin e naftës ruse
Liderët e G7-ës janë mbledhur në një samit në Bavari, ku po shpalosin propozimet për të ulur çmimin e naftës dhe gazit rus, duke “goditur” kështu ...
Ekonomia shqiptare rritet me 3.2% gjatë vitit 2022
 Parashikimet për një rritje të lartë ekonomike post-pandemi janë tashmë veçse një vegim i largët i asaj çfarë pritej në vitin 2022. Si...
Banka Botërore ul pritshmëritë për rritje ekonomike në Ballkanin Perëndimor.
Në raportin e saj gjashtëmujor për rajonin e Ballkanit Perëndimor, Banka Botërore ka ulur parashikimin për rritjen ekonomike nga 4.1...
Sejko: Çmimet u rritën për shkak të luftës, do mbeten të larta gjatë 2022!
Lufta në Ukrainë dhe sanksionet e vendosura Rusisë kanë ndikuar në rritjen e çmimeve tha guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko. Sekjo tha ...
Rritja e çmimeve do të vijojë edhe për dy vitet në vijim. Lufta në Ukrainë do të japë goditje mbi ekonominë shqiptare: Sejko
Lufta në Ukrainë dhe reagimi i shteteve apo institucione për të mbrojtur qytetarët ka qenë në fokus të diskutimeve gjatë takimit që guvernatori i ...
Finanaca/ Kartëmonedha 500 dhe 2000 lekë do hyjnë në qarkullim prej 17 janarit
Duke filluar nga 17 janari i vitit 2022 në duart e publikut do të jenë edhe dy  kartëmonedha të reja, 500 dhe 2 000 lekë. Me hedhjen e këtyre d...
Skandali me listën e pagave/ Reagon Qeveria: ‘Nuk ka ndodhur eksporti i databazës, ministria po përgatit denoncim në Prokurori!’.
Qeveria ka reaguar pas skandalit të publikimit të një databaze që përmban emrat dhe pagën e rreth 630 mijë qytetarëve shqiptarë, duke theksuar se ...
Skandal me të dhënat private, pagat e mbi 637 mijë shqiptarëve dalin në publik! Nisin hetimet ndaj Drejtorisë së Tatimeve dhe Sigurimeve Shoqërore
Një skandal ka ndodhur me të dhënat private të shqiptarëve ku janë publikuar pagat e tyre, krahas së cilës tregohet edhe numri i kartës së identit...
Guvernatori Sejko: Rimëkëmbja ekonomike sipas parashikimeve
Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, në një deklaratë për mediat bëri me dije se rimëkëmbja ekonomike dhe arritja e objektivit të çmime...
Faqja 1 prej 1212345...10...E fundit »