Rritja ekonomike në Shqipëri do ngadalësohet/ BMI- Fitch
BMI Research, pjesë e grupit të njohur ndërkombëtar të vlerësimit, Fitch, ka publikuar në korrik raportin e fundit për indeksin e rrezikut në Euro...
Na ‘çmendin’ kaq shumë makina!, por shqiptarët kanë më pak se çdo vend Europian.
Shqipëria vijon të jetë vendi europian me numrin më të ulët të automjeteve për 1000 banorë, tregues ky që tregon se niveli i jetesës në vendin ton...
Pesë lek për ushqime, gjithçka tjetër për “luks”
Edhe pse gati gjysma e shpenzimeve të familjeve shqiptare shkojnë për ushqime, ato janë treguar të kursyera në tremujorin e parë të vitit 2018, te...
‘Euros i merren mendt’ nga luhatjet. Një ditë lart, pastaj poshtë si sot…
Dita e djeshme shënoi një rritje të madhe për monedhën e BE-së, Euron, por edhe për paundin britanik dhe dollarin amerikan. Por ditën e sotme, në ...
Ngec projekti i Shendetësisë prej 38,9 milionë dollarë. BB: Ministria akoma në tranzicion”.
Kur po bëhet një vit nga zgjedhjet elektorale që u pasuan më pas nga krijimi i qeverisë “Rama 2” në shtator, duket se një pjesë e institucioneve a...
Nis riparimi i autostradës Tiranë- Durrës, kjo është e disata herë
Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore informojnë median dhe opinionin publik se duke nisur nga dita e hënë (dt.11 Qershor), në kuadër të ...
Gjatë sezonit turistik nuk mund të lëvizet lirshëm; publikohen oraret e kufizimit të mjeteve të rënda.
Siç ishte paralajmëruar, Ministria e Brendshme në bashkëpunim me Ministrinë  e Infrastrukturës dhe Energjetikes kanë dalë me një udhëzim të përbas...
Ortaku shqiptar i “Air Albania” premton fluturime brenda verës.
Pas vendimit të qeverisë për krijimin e një kompanie nën bashkëpronësi mes Turkish Airlines, Albkontollit dhe një kompanie të saporegjistruar nga ...
Kontrolli i Lartë i Shtetit: 2017, dëmi në financat publike- 110, 5 miliardë lekë.
Nga: Entela Barjamaj/SCAN Dëmi ekonomik dhe humbjet në financat publike për vitin 2017 janë në vlerën e 110.5 miliardë lekë. Sipas raporteve të...
Koncesioni i fushave të naftës, Gjiknuri favorizoi kompaninë e lidhur me Gazprom
Ministria e Energjisë shpalli fitues të një gare të mbajtur nga Albpetrol për koncesionin e tre fushave naftëmbajtëse në jug të Shqipërisë, kompan...
Faqja 19 prej 31« E para...10...1718192021...30...E fundit »