Nis projekti i Skavicës, ditë historike për marrëdhënien e Shqipërisë me Shtetet e Bashkuara.
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, ka publikuar një status në Twitter të shtunën e 2 tetorit, duke e konsideruar nisjen e ...
Ivanka, vajza e Donald Trump këtë verë vizitoi bregdetin shqiptar, askush nuk e njohu…
Ivanka Trump, vajza e ish-Presidentit të Amerikës, Donald Trump këtë verë zgjodhi Shqipërinë për të pushuar. Ivanka ndodhej në Shqipëri në muajin ...
Qeveria Rama-3/ Ka nisur ndërtimi i hekurudhës Tiranë- Durrës
Ka nisur puna për ndërtimin e hekurudhës, Durrës-Tiranë me degëzim në Aeroportin Ndërkombëtar “Nënë Tereza”. BE ka lansuar investimin qe do të ...
Turistët pushtojnë Shqipërinë në korrik-gusht, rritet 15 përqind numri i pasagjerëve me charter
Korriku dhe gushti kanë shënuar një dyndje të turistëve të huaj përmes charterave në vend, duke tejkaluar ndjeshëm edhe nivelet e parapandemisë. K...
Një tjetër avion i shtohet flotës ajrore, Rama: Pas ‘Lasgushit’ e ‘Migjenit’, mbërriti edhe ‘Naimi’
Një tjetër avion i është shtuar linjës ajrore “Air Albania”. Pas “Lasgushit” e “Migjenit” flotës ajrore shqiptare i është shtuar edhe avioni i qua...
Jeffrey Bezos, më i pasuri në botë, ndalet për pushime në Shqipëri? Jahti luksoz i ankoruar në Sarandë.
Yahti luksoz i Jeffrey Bezos, krijues i Amazonës, i piketuar si njeri me i pasur i Globit, ka ndaluar në Sarandë. Si u bë Bezos me i pasuri i b...
‘Vizitoni Tajlandën e Vogël në Evropë’: Televizioni francez për Shqipërinë.
Kryeministri Edi Rama, e ka nisur mëngjesin e sotëm me një video të realizuar nga televizioni publik France 2, që fton shikuesit të zbulojnë Shq...
Rindërtimi në Thumanë, merr formë lagjja e re me 14 pallate dhe 155 shtëpi
Një kompleks i bukur rezidencial me gjithë infrastrukturën e nevojshme komunitare po ngrihet në Thumanë, ku kanë marrë formë tashmë shtëpitë dhe p...
“Shqipëria, destinacion turistik”/ Rama tregon se 859,316 shtetas të huaj kanë hyrë si turistë në dy javët e para të gushtit.
Kryeministri i vendit, Edi Rama e thotë me plotë bindje se tashmë Shqipëria është një destinacion turistik dhe padyshim që ky është një lajm i m...
Gazetarja franceze, 4 ditë me turizmin shqiptar. “Më dukej fiks si në Saint Tropez”. E pret edhe Edi Rama në jug
Një nga gazetaret më të njohura të turizmit në Francë, Saliha Hadj-Djilani është mahnitur me bukuritë shqiptare. Ajo ka zhvilluar një vizitë katër...