Rama prezanton nismën e qeverisë: Drafti për amnistinë fiskale gati këtë javë. Miratimi në Kuvend në maj. (3 Fazat dhe kategoritë përjashtuese)
Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se drafti për amnistinë fiskale e shoqëruar nga ajo penale do të kalohet këtë javë në qeveri dhe në maj do t...
COVID19/ Rama zbulon kostot e ‘luftës’: Gjysmë miliardi euro humbje nga beteja me virusin.
Sot, gjate komunikimit publi, kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se nga kjo betejë për një periudhë 4 mujore, nga maji në qershor parashikimi i...
Pandemia po shkakton recesion të thellë dhe mund të përkeqësohet: FMN
AFP 14 prill 20200 Uashington (AFP) - Pandemia e koronavirusit po e shtyn ekonominë globale në recesionin e saj më të thellë në një shekull,...
Koronavirus: ‘Bota përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh.
  Nga: Szu Ping Chan, reporter i Biznesit në  BBC News Ekonomia globale do të kontraktojë me 3% këtë vit pasi vendet në botë tkurren me...
BE alokon 100 milion euro për rindërtimin/ Rama: ‘Lajm i mirë, pavarësisht hallit të madh të përballjes me COVID-19″.
Ambasadori i BE-së në Shqipëri Luigi Soreca në një postim në faqen e tij zyrtare në Twitter njofton se Këshilli i Europës ka ndryshuar buxhetin e ...
Rumania ndalon eksportet e drithërave, frikë për furnizimin me ushqim.
  Nga: Irina Vilcu, Anatoly Medetsky dhe Megan Durisin Rumania u bë vendi i parë që ndërpreu eksportet e grurit gjatë pandemisë koronav...
FMN miraton 190,5 milionë dollarë mbështetje emergjente për Shqipërinë
Bordi Ekzekutiv i FMN-së miratoi sot 190,5 milionë dollarë (ose 174 milionë euro) mbështetje emergjente për Shqipërinë nën Instrumentin e Shpejtë ...
COVID19/ Ministrat e BE merren vesh për një paketë shpëtimi prej 500 miliardë euro për vendet evropiane të prekura.
(Italia ka qenë Në luftë me një borxh të madh që para krizës së koronavirusit)/ Ministrat e financave të BE kanë rënë dakord për një paketë shp...
Ja ku të ankoheni nëse keni probleme me bankat për shtyrjen e kredive!/ Edi Rama
Për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi, qeveria mori si masë lehtësuese për ata që kanë kredi, të shtyjë për tre muaj këstet. Për të gj...
Qeveria merr 100 milionë euro borxh me interes 1,96%
Paraditen e sotme, Banka e Shqipërisë emetoi obligacionin për llogari të qeverisë shqiptare. Në njoftimin paraprak ishte e bërë e ditur se në anka...
Faqja 2 prej 2712345...1020...E fundit »