Mbi 2 miliardë tonë cigare kontrabandë, arrestohet drejtori i Doganës në Malin e Zi
Drejtori i Administratës së të Ardhurave dhe Doganës në Mal të Zi, Rade Millosheviç, është arrestuar më 1 tetor me urdhrin e Zyrës së Prokurorit t...
Satelitët ‘ Albania-1’dhe ‘Albania-2’/ Do të përshpejtojnë pjesëmarrjen e Shqipërisë në Ekonominë e Re të Hapësirës: Satellogic USA Inc.
Këtë javë, Qeveria shqiptare nënshkroi kontratën për shërbimin satelitor me kompaninë amerikane “Satellogic USA Inc”.  E prem...
Fasha e energjisë/ Rama thotë se ‘nuk kemi hequr dorë, por e kemi shtyrë. Faturat afrofe i përkasin së shkuarës’.
Në një komunikim me qytetarët në rrjetet sociale, kryeministri Rama foli sërish për fashën 800 kË dukë thënë se ajo nuk është hequr, por ësh...
Ndërtimet pa leje, 57 zyrtarë kallëzohen penalisht
  40 subjekte, 18 kryetarë të dikurshëm të bashkive dhe ish-komunave, 12 drejtorë urbanistikë, 25 kryeinspektorë, dy drejtorë rajonalë të ...
Rama tërhiqet nga vendimi për rritjen e çmimit të energjisë elektrike: Kemi përmirësim të situatës
Qeveria shqiptare është tërhequr nga vendimi për të rritur çmimin e energjisë elektrike për konsumatorët familjarë. Kryeministri Edi Rama ka la...
‘Syri i Tiranës’ i dhuron shtetit 4646 m2 shtesë pa leje! Rama: Do të përdoret për interes publik
Është firmosur akti i parë i dorëzimit tek shteti i 4646 metër katrorë shtesë ndërtuar pa leje në pallatin ‘Syri i Tiranës’. Kompania e ndërtimit ...
Delegacioni i BE në Tiranë shprehet ‘me shqetësim’ për amnistinë fiskale.
“Bashkimi Evropian ka shqetësime serioze për draftin aktual të ligjit për amnistinë fiskale”.  Ky ishte reagimi i Delegacionit të BE-së në Shqipë...
Rama: Do t’i legalizojmë paratë e shqiptarëve! Këtu ka parti që financohet nga vend armik
Edhe një herë tjetër Kryeministri Rama është shprehur më se i vendosur për të vijuar me nismën e qeverisë për amnistinë fiskale dhe penale për par...
Dollari kontrollon naftën, kursi i këmbimit po lëviz çmimet në Shqipëri
Kur menduam se më në fund çmimi i naftës do të rikthehej në nivele të pranueshme, tashmë një tjetër faktor po ndikon te tabelat e karburante...
Sezoni turistik sot ka kontribut deri në 17% në ekonomi, më parë ishte vetëm 4%./ Edi Rama
Kryeministri Edi Rama bëri bilancin e sezonit turistik veror, të cilin e cilësoi si më i mbari ndonjëherë, jo vetëm nga flukset e të ardhurave në ...