Rama në Azerbajxhan: Korridori jugor i gazit e ka bërë Evropën më të sigurt. T’i orientojmë investimet drejt energjisë së ripërtëritshme
“Nuk mund të jem më i përulur sesa kaq nga mikpritja që më është ofruar sot. Dhe nuk mund të ndihem më i nderuar nga fjalët që presidenti përdori ...
Hapet tenderi për Bypassin Vlorë-Orikum. Projekti 100 milionë dollarë
Tenderi për ndërtimin e Byspassit 1 Vlorë-Orikum, pjesë e projektit të rrugëve lidhëse lokale dhe rajonale, u hap së fundmi në sistemin e Bankës E...
Rama për Samitin e Londrës: Shqipëria ka ndryshuar shumë, ejani dhe investoni.
Kryeministri Edi Rama tha se Shqipëria ka përparuar shumë, gjatë samitit të investimeve në Ballkanin Perëndimor që po mbahet në Londër. Duke iu...
Revista britanike “Rest Less”: Shqipëria ndër vendet nën radar për t’u vizituar në 2024
Udhëtimi është një nga gëzimet më të mëdha dhe më emocionuese të jetës… por ndonjëherë mund të duket sikur të njëjtat vende marrin gjithë lavdinë,...
Deri në 2030, synojmë ta kthejmë Shqipërinë në eksportuese neto të energjisë: Kryeministri Rama
Kryeministri Edi Rama është shprehur se synon që ta kthejë Shqipërinë në eksportuese neto të energjisë deri në vitin 2030. Këtë deklaratë kreu i q...
Rama publikon shifrat e turistëve në Janar: Lajm fantastik për Shqipërinë turistike!
Shqipëria ka shënuar një numër të konsiderueshëm turistësh krahasuar me Janarin e vitit 2023. Kryeministri Edi Rama njofton përmes një postimi në ...
Marrëveshja Shqipëri-Itali për emigrantët, Reuters: Shembulli i parë në Europë
"Porti i Shëngjinit, dikur bazë ushtarake e marinës shqiptare, tani do të presë emigrantë afrikanë, aziatikë dhe të Lindjes së Mesme që do të dërg...
Agjencia e Punësimit: 6 mijë vende të lira në gjithë vendin
Po kërkoni punë?  Rreth 6 mijë vende të lira ka shpallur Agjencia Kombëtare e  Punësimit dhe Aftësive  në faqen e saj zyrtare. Përgjegjësja e S...
Rama publikon artikullin e “Washington Post”: Shqipëria, një nga 12 destinacionet perfekte për vitin 2024
Shqipëria është cilësuar si një nga 12 destinacionet perfekte për vitin 2024, nga prestigjozja “Washington Post”. Kryeministri Edi Rama ka publ...
Rama-ultimatum bankave: Brenda këtij viti pensionistët t’i marrin paratë online
Kryeministri Edi Rama është takuar të enjten me përfaqësues të sistemit bankar, të cilëve u ka tërhequr edhe një herë “veshin” për faktin që një p...