Kanë nisur punimet për Lungomaren e Durrësit, kryeministri Rama publikon pamje.
Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me disa fotografi nga punimet që po bëhen në Lungomaren e re të Durrësit. Kreu i qeverisë shkrua...
Pakoja e Qeverisë, përfitojnë 695 mijë pensionistë dhe 71 mijë persona me aftësi të kufizuar nga 8000 lekë!
695 mijë pensionistë do të marrin nga 8000 lekë nga Pakoja e Madhe, e cila do të mbështesë 1 milionë individë për të lehtësuar familjet nga inflac...
Ibrahimaj: Jemi në rritje ekonomike mbi 4%, më e larta në rajon.
Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj në konferencën për shtyp ka bërë bilancin ekonomik për tre mujorin e fundit të vitit. Tek...
Aeroporti i Vlorës në ndërtim, ‘më i madh se Rinasi dhe se Athina’, thotë kryeministri Rama.
Kryeministri Edi Rama ka ndarë një video në rrjetin e tij social Facebook ka ecuria e punimeve e Aeroportin e Vlorës. Rama shprehet se do jetë aer...
Prezantohet Projekti i Portit Tregtar të Durrësit në Porto Romano/ “Do t’i japë këtij rajoni një kapacitet krejt tjetër për të përpunuar volum krejt tjetër tregtar”, tha Rama.
Projekti i Portit të ri Tregtar të Durrësit po prezantohet ditën e sotme në Pallatin e Brigadave. Investimi për portin e ri tregtar, sipas qeve...
Rama- Aliyev/ Azerbajxhani mund ta shpëtojë Ballkanin nga ndikimi energjetik rus
Një vizitë e fundit e kryeministrit shqiptar, Edi Rama, në Azerbajxhan, ku janë zhvilluar bisedime të mëtejshme me president...
Hapet gara për projektin e Auto Moto Parkut të parë shqiptar, Rama: Fituesi shpallet në janar
Hapet gara për projektin e Auto Moto Parkut të parë shqiptar, që do ngrihet në qytetin e Elbasanit. Lajmin e dha kryeministri Edi Rama, përmes...
Porti i Durrësit/ Alabbar: Ky do të jetë projekti ynë më i mirë në botë
“Eagle Hills merr dritën jeshile për mega-projektin në Shqipëri”. Kështu shkruan “Arabian Business”, media më e njohur e botës së biznesit në Lind...
Inceneratori i Fierit, çmontohen manipulimet e PL-PD!
Nga: Adriatik Doçi/ Javën e kaluar, kauza me gjysmë të vërteta dhe sajesa e Ilir Metës dhe Sali Berishës për çështjen e inceneratorëve, është l...
Banorët nuk pranojnë traun me pagesë në Parkun e Divjakës dhe sulmojnë Policinë. Erion Braçe: ‘Fajin e ka Kumbaro, ka kërcënuar bashkinë’.
Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe ka akuzuar ministren e Mjedisit, Mirela Kumbaro për vendosjen e traut në parkun e Karavastasë. Në nj...