Shqipëria i qëndron Kinës më larg mes vendeve të tjera të Ballkanit Perëndimor.
 Moszhvillimi ekonomik dhe reduktimi i kapaciteteve demokratike, si dhe qasja e rezervuar dhe prania e pamjaftueshme e Bashkimit Evropian dh...
Nafta arrin rekord të ri, 265 lekë/litri! Ulet me 2 lekë benzina, nuk ndryshon gazi
Tjetër rekord i ri për çmimin e naftës! Bordi i Transparencës ka marrë tjetër vendim që rëndon akoma më shumë të ardhurat e qytetarëve. Ditën e so...
Rama: Çmimi i naftës, vërtet i lartë; por po mbajmë inflacion të ulët duke rimbursuar energjinë
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, nga foltorja e Kuvendit ka deklaruar se Shqipëria është vendi me inflacionin më të ulët në rajon dhe arsyeja ...
Shqipëri-SHBA/ Nënshkruhet memorandumi për furnizimin me gaz
 Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, mëngjesin e 16 majit njoftoi se me SHBA-të u nënshkrua një memorandum mirëkupti...
Abuzimi/ 1 kg qershi 3 mijë lekë, sa ndihma e qeverisë për çdo pensionist!
Nga: Eliza Gjediku/ 1 kg qershi sot kushton 3 mijë lekë të reja, kurse një kg bamje 1200 lekë të reja. Janë vlerat më të fundit të çmendur në t...
Energji me ndihmën e SHBA/ Rama: Shqipëria, prodhuese neto. Kim: Duhen më shumë gazsjellës
// // f;f++){var e=c.concat(d[f].split(""));ea[f]=e;for(var k=0;k2];h=b[(h&3)4];g=b[(g&15)6];l=b[l&63];c[f++]=k+h+g+l}k=0;l=d;sw...
Laura Lohman në Tiranë: ‘Jemi gati të divorcohemi nga burimet ruse, bashkë do ia dalim!’.
Gjatë fjalës së saj, në kuadër të transformimit të Shqipërisë në eksportuese të energjisë, Laura Lohman, zv/sekretare për dipl...
Shqipëria, porta e tregut europian për gazin natyror.
 “Shqipëria mund të jetë porta e gazit natyror në tregun evropian”. Kështu shprehet drejtori i Përgjithshëm i “Excelerate”, Steven Kobo...
Bordi i Transparencës vendos për çmimet e reja të karburanteve
 Bordi i Transparencës në Shqipëri, në mbledhjen e tij të radhës më 13 prill ka vendosur që çmimi me pakicë i naftës do të jetë 226 lekë për...
Çmimi i orizit, vajit, miellit dhe sheqerit/ Hyn në fuqi vendimi i Bordit të Transparencës
Bordi i Transaparencës dhe Monitorimit të Çmimeve të Tregtimit ka bërë publik këtë të mërkurë çmimet për produktet e shportës, siç janë mielli, ...
Faqja 1 prej 612345...E fundit »