Qeveria shqiptare krijon komitet të posaçëm për përballimin e krizës nga lufta në Ukrainë
 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka zyrtarizuar krijimin e një “komiteti të posaçëm” për përballimin e krizës nga lufta në Ukrainë. ...
Bien bursat në Europë nga frika se Rusia do të sulmojë Ukrainën, liderët botëror vihen në lëvizje.
Aksionet europiane po shiten dhe tregtarët po nxitojnë drejt aseteve të sigurta të hënën, teksa kancelari gjerman Olaf Scholz përgatitet të udhëto...
Shqipëria ka provuar një rritje të volumit të transportit të mallrave me 3.6% në tetor.
Nga: Klevis Hoxhaj Me plot 3,6 % më shumë volum mallrash të ngarkuara dhe shkarkuara në porte gjatë muajit tetor të vitit 2021, krahasuar m...
Strategjia që ishte nuk qëndron, do të flasim sërish: Rama në takimin me fermerët
  Kryeministri , Edi Rama, mesditën e 25 nëntorit, është takuar me katër përfaqësues të fermerëve, të cilët kundërshtojnë Paketën Fiskale....
Korridori i 8- të/ Nënshkruhet memorandumi mes Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë
Të martën e 19 tetorit është nënshkruar memorandumi tre palësh mes Shqipërisë, Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut për sa i përket “Korridorit 8”....
Këtë vit na pret një dimër i ftohtë, stuhia e energjisë po afrohet e fuqishme.
Nga Gerta Zaimi/AP Menjëherë pas vizitës së tij në Abu Dhabi në takim me liderë botërorë, kryeministri Edi Rama nuk pruri lajme të mira. ...
Vendim në “fshehtësi”, Gjykata e Lartë “pret korrentin” në Valbonë
Kolegji Administrativ i Gjykatës së Lartë, vendosi të ndryshojë vendimet e Shkallës së Parë dhe Apelit, lidhur me padinë kundër dy heceve në Valbo...
Brenda këtij viti shumë qendra të banuara do kenë 24 orë ujë, Tirana do mbetet e fundit!/ Kryeministri Rama.
Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga ambasadorët e BE, Gjermanisë dhe Zvicrës kanë marrë pjesë, sot, në inagurimin e godinës së re të Ujësjel...
Çunat e Londrës të bëhen gati! Aeroporti i Kukësit së shpejti nis fluturimet, çmime konkurruese
Kryeministri Rama ka lajmëruar se së shpejti nisin fluturimet në aeroportin e ri në Kukës. Për të parë se si është gjendja në këtë aeroport dhe...
Nëntori ishte i mbarë për eksportet/ 217 milionë euro mallra ‘Made in Albania’ në 1 muaj.
Nëntori ka rezultuar pozitiv për eksportet shqiptare. Të dhënat e Instat tregojnë së muajin e kaluar arritën vlerën e 27 miliardë lekëve (apo ...