Termocentrali i parë lundrues në Vlorë dhe hijet e dyshimta të ‘mazutit’ e frikëS se ‘na morën Vlorën’.
Sot, në mëngjesin e 9 shtatorit mbërriti në portin e Vlorës një nga anijet gjenerues termik (termocentral lundrues) për prodhimin e energjisë elek...
Rama u bën thirrje bizneseve: ‘Të zhvillohen kurse që të ketë burime njerëzore të kualifikuara!’.
Kreu i qeverisë Edi Rama në një takim me bizneset, tha se në vend do të krijohen kushtet në bashkëpunim edhe me bizneset që të ketë më shumë burim...
Rama në Berat, nis puna për Programin Kombëtar të Efiçencës Energjetike
Kryeministri Edi Rama vizitoi këtë të martë Beratin, nga ku sipas kryeministrisë do të nisë edhe puna në kuadër të Programit Kombëtar të Efiçe...
Na presin 7 muaj të vështirë, minimalisht na duhen gjysmë miliard euro!: Kryeministri Rama
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka bërë një paralajmërim të zymtë sa i përket krizës energjetike në vend, pasi ka thënë gjatë samitit rajonal...
Rritet me 9 lekë çmimi i naftës, benzina bie
Është rritur me 9 lekë brenda ditës çmimi i naftës në Shqipëri, në bazë të vendimit të fundit të Bordit të Transparencës, teksa çmimi i naftës ka ...
Ibrahimaj: Gati “paketa e rezistencës 2”, bordi për karburantet duhet ende
Teksa bëri një përmbledhje të ecurisë së ekonomisë së vendit në harkun e 7 muajve, ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj kon...
Rama, thirrje fermerëve: ‘Mbillni grurë!, qeveria bështetje financiare për ju’.
Të gjithë fermerët që kultivojnë grurin në tokat e tyre, do të kenë mbështetje financiare nga qeveria. Kjo mbështetje do të jetë në vlerën e 30.00...
Djathi “Mishavinë” i Kelmendit regjistrohet si produkt origjine i mbrojtur
Nga: Entela Xhajanka/ Produktet tradicionale dhe autentike që janë shndërruar në “markë shqiptare”, mbrohen tashmë duke u regjistruar si ...
Ulet çmimi i naftës, pëson rritje benzina!
Bordi i Transparencës vendosi që çmimi i shitjes me pakicë i naftës të jetë 216 lekë/litri, ndërsa i shitjes me shumicë 204 lekë/litër. Kurse ç...
Anija e parë me drithë nga Ukraina drejt Shqipërisë, 6 mijë ton grurë po lundron drejt portit të Durrësit
Anija “Jaohar Ranim” po lundron drejt portit të Durrësit me një sasi prej 6 000 tonësh grurë të ardhur për llogari të një kompanie mielli në Tir...