Ish-Presidenti Jimmy Carter ka bërë operacion, ka thyer këllkun.
Nga: BREITBART NEWS ATLANTA (AP) - Një zëdhënëse tha se ish-Presidenti i SHBA Jimmy Carter ka thyer kellkun e tij. Zëdhënësja Deanna Congile...
Java e modës së Nju Jorkut u ridimensionua në pesë ditë
  Nju Jork (AFP) - Java e modës së Nju Jorkut do të zgjasë jo më shumë se pesë ditë këtë vjeshtë, njoftoi të enjten Këshilli i Dizajnerve ...
90 për qind e venezuelanëve duan që ndërhyrja ushtarake e huaj të largojë Maduron
( Foto:JUAN BARRETO/AFP/Getty) Nga: FRANCES MARTEL   Një shumicë dërrmuese e Venezuelanëve do të mbështeste një ndërhyrje të huaj us...
Propozim ligji i çmendur: të vdesësh dhe të shndërrohesh në pleh për bimët.
-Shteti federal i Uashingtonit do të nisë një projekt-ligj që i lejon të vdekurit, nëpërmjet testamentit, të bëhet humus për gjelbërimin Nga: P...
Boeing 737 rrëshqet nga pista për në lumë, në Florida, teksa po ulej përmes stuhisë.
Një avion pasagjerësh ka rrëshqitur gjatë uljes në shtetin Florida në Shtetet e Bashkuara, duke dalë nga pista dhe ka përfunduar në lumë. Ulja e a...
Maduro deklaron fitoren ndaj komplotistëve të “grushtit”
  Karakas (AFP) - Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, deklaroi të martën se kishte "mundur" një kryengritje të një grupi ushtarësh që...
Zëvendës Prokurori i Përgjithshëm Rod Rosenstein dërgon dorëheqjen formale tek Trump
Zëvendës Prokurori i Përgjithshëm Rod Rosenstein, i cili caktoi një këshilltar të posaçëm për të hetuar ndërhyrjen ne zgjedhje te Rusise,i dorëzoi...
Të shtëna në sinagogë: një i vdekur dhe të plagosur në Kaliforni.
- Një i vdekur dhe të paktën 3 të plagosur është bilanci nga te shtënat ne sinagogen e Poway në San Diego County- Saktësisht gjashtë muaj pas m...
Joe Biden pretendon se ‘Udhëheqësit botërorë ju lutën’ që të konkurronte kundër Donald Trump
Ish-zëvendës presidenti Joe Biden thotë se vendosi të fillojë fushatën e tij presidenciale në vitin 2020, pjesërisht, sepse krerët e shteteve ndër...
Ekonomia e SHBA rritet 3.2% në tremujorin e parë, duke thyer pritshmërinë
  Ekonomia e SHBA u rrit me një normë vjetore prej 3.2 për qind në tre muajt e parë të vitit 2019 - duke mundur pritshmërinë e Wall Street...
Faqja 2 prej 3612345...102030...E fundit »