USA, arrestohet Michael Avenatti, një nga kandidatët e Demokratëve për presidencialet 2020.
-Avenatti, avokat, është liruar këtë mëngjes, edhe pse ai mbetet i hetuar zyrtarisht për "dhunë private"-   Michael Avenatti,avokati i Storm...
Ferr në Paradise/ Beteja me zjarret shpërthen në dy fronte në Kaliforni, mbi 50 të vdekur
  AFP / Josh Edelson Një helikopter bën një hedhje uji në Kanionin e lumit Feather në lindje të Paradise, Kaliforni Mijëra zjarrfikës u ndesh...
SHBA: Gara për Senatin aktualisht më e diskutueshmja
Krizë e besimit publik në Florida? Një gjykatës të hënën i kërkoi palëve kundërshtare në luftën e rinumërimit të Floridës për të zbutur retori...
Grupet e financuara nga Soros kërkojnë që Gov. Rick Scott të tërhiqet nga rinumërimi në Florida
(FOTO nga: Joe Raedle/Getty Images)/ Nga: Aaron Klein* Dy organizata të financuara nga miliarderi aktivist liberal George Soros kanë kërcënu...
KAOS POST- ZGJEDHJE NË FLORIDA
  Duke akuzuar demokratët për kryerjen e një përpjekjeje të koordinuar për të "vjedhur" zgjedhjet në një fushatë ndoshta "mashtrimesh të shfrenuara...
Thousand Oaks: Ish-Marinsi Ian David Long i identifikuar si i dyshuar
  Një veteran i Korpusit të Marinës së SHBA i dyshuar per probleme të shëndetit mendor vrau 12 vetë në një bar të mbushur plot në Kaliforni, du...
Donald Trump dhe verdikti i Midterm: “Ja kush nuk ka kuptuar asgjë”
Nga Paolo Becchi * Në dyzet zgjedhjet e fundit të gjysmë-mandatit për rinovimin e Dhomës së Përfaqësuesve, Presidenti në detyrë ka humbur tridh...
BRESHËRI NË MASË NË NJË BAR NË KALIFORNINË E JUGUT
  Autoritetet në Thousand Oaks, Kaliforni, ju përgjigjën të mërkurën raporteve për një goditje në masë pak para mesnatës në një klub nate që kishte...
Midterm: Gracie voton për herë të parë në 82 vjeç dhe vdes menjëherë më pas.
    Gracie Lou Philips, 82 vjeç,e sëmurë rëndë, ka votuar për herë të parë në jetën e saj në Grand Prairie të Teksasit, "ka improv...
Votuesit në Karolinën e Jugut thanë se makinat e votimit ndryshuan votat e tyre
  Nga: ARIS FOLLEY / Zyrtarët në Richland County, S.C., po shqyrtojnë raportimet e votuesve se makinat e tyre të votimit po zgjedhnin kandidatët e kundërt me ata që ata zgjodhën. Një stac...
Faqja 3 prej 3212345...102030...E fundit »