Senatori Ernst paralajmëron Joe Biden: ‘Edhe sikur të zgjidhesh president, menjëherë shkarkohesh!’.
Sen. Joni Ernst (R-IA) po paralajmëron zëvendës- presidentin Joe Biden sedo të përballet me impeachmentin mbi marrëveshjet e të birit me Ukrainën;...
George Soros akuzon Facebook-un se po punon për rizgjedhjen e presidentit Trump
Nga: AMY FURR   Facebook po ndihmon për të rizgjedhur Presidentin Trump në vitin 2020 në këmbim të mbrojtjes, pohoi miliarderi George S...
Dita e tretë e gjyqit në Senat: Përgjumje dhe grindje mes senatorësh
Disa senatorë, gjatë gjyqit në Senatin Amerikan për shkarkimin e presidentit Trump, janë kapur duke dremitur ose duke luajtur lojëra zbavitëse. Nd...
Ndizen gjakrat në gjyqin e impeachmentit të Trump. Kreu i gjyqësorit Roberts qorton të dy palët
Dita e parë e maratonës së gjyqit te impeachmentit në Senat të Presidentit Trump u kthye në një ndeshje me të bërtitura tamam pas mesnatës herët...
Kryegjyqtari John Roberts, antarët e jurisë betohen ndërsa hapet gjyqi i impeachmentit të Trump
Gjyqi për impeachmentin e Presidentit Trump filloi në Senat të enjten ndërsa Kreu i Gjyqësorit John Roberts dhe 99 nga 100 senatorët që do të shërbe...
Ukraina hap hetime mbi një survejim ilegal të mundshëm të Marie Yovanovitch
(Foto: Marie Yovanovitch, ish ambasadore e SHBA në Ukrainë)/   16 janar (UPI) - Zyrtarët ukrainas thanë të enjten se kanë hapur një het...
Trump thotë se John Kerry ‘mund të ndiqet penalisht’ për takimet me zyrtarët Iranian.
  Presidenti Trump ditën e Enjte tha se ish sekretari i shtetit John F. Kerry do të ndiqet penalisht për diskutimet e zhvilluara mbi marrë...
Biden thotë se nuk do t’i bindet thirrjes së Senatit për gjyqin e impeachment kundër Trump.
Nga: Fox News/ Ish zëvendës presidenti Joe Biden tha të Premten se ai nuk do të bindet ndaj thirrjes së Senatit për të dëshmuar në gjyqin për i...
Profesori Ligjor Demokrat: ‘Trump nuk është nën Impeachment derisa nenet të shkojnë në Senat!’.
Profesori i Ligjeve i Universitetit të Harvard, Noah Feldman, i cili është dëshmoi në Komitetin e Dhomës së Përfaësuesve si dëshmitar Demokrat në ...
Impeachment ndaj Trump: Demokratët zbulojnë akuzat zyrtare. Trump e hedh poshtë si ‘marrëzi’.
Komiteti i Drejtësisë i Senatit në Shtetet e Bashkuara ka zbuluar akuzat kundër Presidentit Donald Trump, një lëvizje kyç impeachmentin ndaj tij....
Faqja 3 prej 4012345...102030...E fundit »