John Kerry sulmon qeverinë e Izraelit, mbron rezolutën e U.N.
(FOTO: John Kerry, sekretar shteti i Shtteve të Bashkuara, gjatë fjalimit në Departamentin e Shtetit)   Sekretari i Shtetit, John Kerry...
Shinzo Abe dhe Barack Obama priten në Pearl Harbor
  (Foto: Kryeministri japonez Shinzo Abe në National Memorial Cemetery of the Pacific më 26 dhjetor 2016 në Honolulu)./ Kryeministri ja...
Vizitë historike e një udhëheqësi japonez në Pearl Harbor
  (Foto: Shinzo Abe, lideri i parë japonez që ka shkuar në memorialin e Pearl Harbor)/   Pearl Harbor. Kjo është një vizitë his...
SHBA: Fundjavë vrastare krishtlindjesh në Çikago
  Nga Joshua Lott/ Të paktën 12 shkëmbime zjarri vrastare ndodhën fundjavën e kaluar në Çikago, policia flet për larje hesapesh mes ban...
Meksikë, 6 koka të prera gjenden në mes të qytetit
  Bandat kriminale, në luftë për të okupuar territore ose edhe zona me bimë narkotike, shkaktojnë krime horror shpesh në Meksikë, sipas st...
Demokratët goditën Ivankën, por nuk e dinin çfarë do të ndodhte pastaj….
  Liberalët në Amerikë nuk pushuan së së ndjekuri dhe së përgjuar Donald Trump dhe familjene  tij. Ata dolën në rrugë, bënë trazira, thyen...
Donald Trump sot do të luajë Golf me Tiger Woods
(FOTO: Donald Trump dhe Tiger Woods)/ Presidenti i zgjedhur, Donald Trump ka në plan të luajë golf me legjendarin Tiger Woods, në raundin e par...
Obama blokon nxjerrjen e naftës nga Arktiku përpsra presidencës Trump
Një muaj para mbërritjes në Shtëpinë e Bardhë të Donald Trump, që ka premtuar se do do t'i shfuqizojë rregullat mjedisore, Barack Obama ndaloi të ...
Shpërthim fishekzjarresh në Meksikë: 29 të vdekur
(FOTO: Pamje nga vendi i ngjarjes) Një shpërthim fishekzjarresh në tregun më të madh të fishekzjarreve në Meksikë ka shkaktuar të paktën 29 të ...
Rusia- Shteteve të Bashkuara: “Provoni se ju kemi piratuar, ose qepeni!”/ VIDEO
(FOTO: Vladimirr Putin dhe Barack Obama- Foto Arkiv)/ Shtetet e Bashkuara, ose të ndalin akuzat ndaj Rusisë për ndërhyrje në zgjedhjet në Ameri...
Faqja 30 prej 36« E para...1020...2829303132...E fundit »