Donald Trump sot do të luajë Golf me Tiger Woods
(FOTO: Donald Trump dhe Tiger Woods)/ Presidenti i zgjedhur, Donald Trump ka në plan të luajë golf me legjendarin Tiger Woods, në raundin e par...
Obama blokon nxjerrjen e naftës nga Arktiku përpsra presidencës Trump
Një muaj para mbërritjes në Shtëpinë e Bardhë të Donald Trump, që ka premtuar se do do t'i shfuqizojë rregullat mjedisore, Barack Obama ndaloi të ...
Shpërthim fishekzjarresh në Meksikë: 29 të vdekur
(FOTO: Pamje nga vendi i ngjarjes) Një shpërthim fishekzjarresh në tregun më të madh të fishekzjarreve në Meksikë ka shkaktuar të paktën 29 të ...
Rusia- Shteteve të Bashkuara: “Provoni se ju kemi piratuar, ose qepeni!”/ VIDEO
(FOTO: Vladimirr Putin dhe Barack Obama- Foto Arkiv)/ Shtetet e Bashkuara, ose të ndalin akuzat ndaj Rusisë për ndërhyrje në zgjedhjet në Ameri...
Luftanija kineze vjedh dronin nënujor të Shteteve të Bashkuara/VIDEO
-Mu në sy të marinarëve amerikan- njofton CNN. Droni nënujor i një anijeje amerikane oqeanografike është vjedhur nga një luftanije kineze. Ngja...
Donald Trump: Njerëzve në Siri do t’u japim shans për të jetuar.
(Fotomontazh: Donald Trump me refugjatë sirianë në sfond)/ Presidenti i zgjedhur Donald Trump tha se Shtetet e Bashkuara do të krijojnë “zona t...
224 tunele kufitare të kartelit Meksikan të drogës zbulohen që nga viti 1990/ DEA
(FOTO: Një pamje nga tunelet e zbuluara në kufirin me meksikën, SHBA) Autoritetet në Shtetet e Bashkuara kanë zbuluar dhe kanë shkatërruar 224 ...
Stuhi bore në New York, një person humb jetën
  (FOTO: New Yorku me borë)/ Bora në New York ka arritur në 43 centimetra mbi tokë. Stuhia e borës ishte e shpejtë dhe e papritur. Një ...
Obama u bën thirrje ushtarakëve që “ta refuzojnë Presidentin tonë”.
(FOTO: Presidenti akoma në detyrë, Obama) Në fjalimin e tij final drejtuar forcave të armatosura, Presidenti Barack Obama u kujtoi trupave se n...
Rrezikon tsunami pas një tërmeti 7.8 ballë që godet pranë ishujve Solomon.
Valë shumë të rrezikshme i janë drejtuar brigjeve të Pacifikut të Jugut pasi një tërmet me 7.8 ballë ka rënë shumë pranë ishujve Solomon ditën e P...
Faqja 37 prej 43« E para...102030...3536373839...E fundit »