Serbi/ Thërrmohet plani i opozitës për të bojkotuar zgjedhjet.
  Misha Savic (Bloomberg) - Një plan i krijuar nga partitë e opozitës së Serbisë për të bojkotuar zgjedhjet e këtij viti po prishet, duke i ...
Nënshkruhet marrëveshja Kosovë- Serbi, ose fillimi i ‘Shengenit Ballkanik’; në praninë e ambasadorit Grenell dhe Thaçi e Vucic.
Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet. Kjo është bërë nën prezencën e ambasado...
Kurti: Do të ulem në tavolinë me serbët, edhe pa na kërkuar falje!
Kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, i cili ka ngecur prej kur Qeveria e Kosovës, e udhëhequr ...
Pompeo i shkruan Kurtit: ‘Taksa dhe njohja e ndërsjellë me Serbinë, prioritete!’
Koment/ Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka thënë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në një letër se shpreson që prioritete të li...
Grenell kundër teorisë së Kurtit për reciprocitet ndaj Serbisë: ‘Jo pezullim, por jeqje e taksës’
I dërguari i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, tha se është kundër masave të reciprocitetit, që kryeminist...
Angazhim për dialogun Kosovë- Serbi. I dërguari i Trump bisedon me Thaçin.
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është i bindur, se nën udhëheqjen e presidentit Donald Trump do të arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi. Albin Kurt...
Vendi i tkurrur: Serbia lufton me rënien e popullsisë
Nga: JOVANA GEC/ Associated Press, 7 Shkurt 2020. BLAGOJEV KAMEN, Serbi (AP) - Uros Trainovic kujton kur fshati i tij i vogël i minierës në Ser...
Kosovë/ Grenell-Veselit: ‘Heqja e taksës me Serbinë është kërkesë e SHBA!’.
I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, ka reaguar ndaj deklaratave të djeshme të kreut të ...
Një aeroplan pasagjerësh thyhet në tri pjesë teksa zbriste në pistën e Stambollit.
Një aeroplan pasagjerësh ka rrëshqitur jashtë pistës në aeroportin e Stambollit në Turqi dhe është ndarë në tre pjesë, duke plagosur 52 pasagjerë-...
Kurti në Kosovë nuk ka ‘nga ia mban’, do të bëjë vetë atë që e ka luftuar me bomba
Koment nga Deutsche Welle/ Lëvizja VV e konsideruar deri më tani si radikale e majtë do të bashkëqeverisë në Kosovë me konservatoren-liberale L...
Faqja 10 prej 47« E para...89101112...203040...E fundit »