Situatë eksplozive në Ballkan pas Luftës në Siri
Nga: Giovanni Giacalone Shpërthimi i luftës në Siri në 2011 ka çuar në pasoja të konsiderueshme në Ballkanin Perëndimor, si në lidhje me rritje...
Haradinaj e quan mashtrues Kurtin, ‘nuk do ta krijojë qeverinë; por mos- krijimi i qeverisë së tij është në të mirë të Kosovës’.
Kryeministri në detyrë dhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj duke e quajtur sërish Albin Kurtin mashtrues, ka deklaru...
Politologët në Prishtinë: ‘Presidenti respektoi ligjin, Albin Kurti po blen kohë…’
Koment/  Gjatë ditës së djeshme presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i ka dërguar dy ftesa kryetarit të LVV-së, si partia e parë e dal nga zgjedh...
Vuçiq: ‘Nëse Kosova e heq taksën, atëherë bisedojmë; nëse jo, nuk është gjë, faleminderit’.
Kreu i shtetit serb, Aleksander Vuçiq, ka preazantuar sot projektin e tij për pesë vitet e ardhshme duke treguar se do të ndajë për të ashtuquajtu...
Zoran Zaev: Ne duhet ta sjellim Europën në Ballkan, ky është Shengeni Ballkanik.
Intervistë me Deutsche Welle/ Në intervistën ekskluzive me DW, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev mbron projektin e debatuar të Mi...
Kosovë: Thaçi i bën thirrje të dytë Kurtit. Haradinaj: ‘Kurti është mashtrues!’.
Pasi takimi i presidentit Thaçi me Albin Kurtin, sot në 13. 30, për t’i dorëzuar mandatin për krijimin e qeverisë së re, dështoi; zoti Thaçi i ka ...
Kosovë: Mblidhet Kuvendi, por pa marrëveshje për qeveri. Kurti mban kryetarin dhe flamurin kuqezi.
Flamurin kuqezi shqiptar, që Albin Kurti e kishte mbajtur në takime me ambasadorë të shteteve të Evropës, e mbarti edhe në mbledhjen e parë të Kuv...
Kurti, nacionalist me sens kundër Tiranës
Rreth Nismës së liderve të vendeve të Ballkanit, ‘Shengeni Ballkanik’ ka reaguar edhe kreu i Lëvizjes Vetëvendosja, Albin Kurti përmes një postimi...
Lëshojnë qeverinë në Prishtinë: Vetëvendosja proteston kundër Vucic në Tiranë
Presidenti serb Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev do të qëndrojnë në Tiranë për të qenë të pranishëm dhe zhvill...
Takimi i “shengenit ballkanik”/ Vuçiç dhe Zaev mbërrijnë Tiranë.
Sot dhe të nesër, presidenti serb Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev do të qëndrojnë në Tiranë për të qenë të pr...
Faqja 10 prej 43« E para...89101112...203040...E fundit »