Bosnja nuk e njeh Republikën e Kosovës. Arsyen e dëshmon presidenti Dodik i Republika Srpska
(FOTO: Kryetari Dodik i Republikës serbe të Bosnje Hercegovines)/ Është një fakt i njohur që Republika e Bosnjës nuk e ka njohur Republikën e K...
Erdogan urdhëron arrestimin e ish-personelit të Agjencisë së Inteligjencës
Turqia lëshoi urdhër-arreste për 63 persona përfshirë ish-personelin e Agjencisë Kombëtare të Inteligjencës (MIT), lidhur me lidhjet e dyshuara me...
Kriza e Kosovës nuk do të zgjidhej pa një ‘tradhti’. Pacolli e mori barrën
(Ne qeverine e Kosoves, Haradinaj do te jete kryeminister, ndersa Pacolli minister i Jashtem dhe zevendes- kryeminister) Sot u njoftua se në Kosovë...
​Akt i papritur: Serbia tërheq diplomatët e saj nga Maqedonia
I gjithë personeli i Ambasadës së Serbisë në Shkup sot është tërhequr për konsultime në Beograd. Një dokument me përmbajtje tërheqjen e diploma...
Bëhet gati mbledhje e përbashkët mes qeverisë së Tiranës dhe Shkupit
Ditmir Bushati, Ministri i Jashtëm Shqiptar dhe homologu i tij maqedonas Nikola Dimitrov kanë pasur një takim gjatë ditës së sotme i cili do të vi...
Marshimi turk ‘kundër grushtit të dështuar’. Erdogan: “Shpëtuat të ardhmen”. Opozita: “Humbi demokracia”.
Në Stamboll është zhvilluar marshi 'për demokraci', ku morën pjesë qindra-mijëra qytetarë për të shënuar përvjetorin e parë të tentativës së grush...
Luftë me armë gjatë natës në kafeterinë e Tetovës. Disa të plagosur në spital
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë në kafeterinë Barcode në Tetovë. Pas zënkës dhe rrahjes mes dy grupeve ka ardhur deri tek krisja me armë me ...
Media: Rama dhe Vuçiç të pandashëm, darkojnë në resortin turk.
Kryeministri Edi Rama mori pjesë në Kongresin Botëror të Naftës që u zhvillua në Turqi. Ai u takua me presidentin Erdogan, presidentn serb Vuçiç, ...
Protestat në Turqi: Vërshimi në Stamboll, përfundon marshimi anti- Erdogan
  Djetëra mijëra njerëz janë mbledhur në Stamboll në përfundim të marshimit të protestës prej 450 kilomtra kundër qeverisë së Presidentit ...
Rama takon Erdogan në Stamboll, zbulon projektet e përbashkëta
Kryeministri Edi Rama, me anë të një postimi në “Facebook”, ka bërë të ditur se është takuar me Presidentin e Turqisë Recep Tayyip Erdoğan. Rama k...
Faqja 22 prej 30« E para...10...2021222324...30...E fundit »