Kaos në Maqedoni, gjakoset kreu i opozitës
Protestues  maqedonas sot kanë yrt në sallën e seancave plenare të Parlamentit të Maqedonisë dhe kanë shkaktuar dhunë. Është plagosur rëndë Zoan Z...
​Franca lë të lirë Ramush Haradinaj. Sonte kthehet në Prishtinë
  Gjykata në Colmar të Francës ka vendosur që ta lirojë ish-kryeministrit Ramush Haradinaj. Mbi të rëndonin akuzat e autoriteteve të Se...
Johanes Hahn nuk pranon ‘Shqipërinë e Madhe’ alias Rama- Thaci, si argument presioni.
  Komisioneri Evropian për Zgjerim, Johanes Hahn, i ka dënuar deklarata e Edi Ramës dhe Hashim Thaçit për 'Shqipërinë e Madhe'. Ai ka thën...
Moska, si e lexon ‘Shqipërinë e Madhe’? Një mundësi “për konflikt’”, thotë
Moska zyrtare ka vlerësuarse nën ombrellën e NATO-s po minohen themelet e stabilitetit. Kjo vjen pas deklaratave për bashkimin e Kosovës me Shqipë...
Athinë: Bomba që shpërtheu jashtë bankës në qendër të qytetit, nuk ka akoma përgjegjës.
Shpërthimi i një bombe jashtë zyrave të  Bankës në qendër të Athinës, dje pasdite, e Mërkurë, shkaktoi dëme të vogla në ndërtesë, por asnjë të pla...
Vuçiç ‘u lutet” Ramës dhe Thaçit që të mos flasin për bashkim me Kosovën…
Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, u bëri thirrje politikanëve shqiptarë që të mos dalin në publik me deklarata për nevojën e bashkimit të ...
Referendumi në Turqi nuk i plotësoi standardet e Këshillit të Evropës
Referendumi për ndryshime kushtetuese i mbajtur dje në Turqi nuk i ka plotësuar standardet e vëna nga Këshilli i Evropës, ka thënë sot kryetari i ...
Vetëm turqit e Shqipërisë i thanë “Jo” Erdoganit
Sipas rezultateve të para të shpallura nga numërimi i votave të ardhura nga diaspora turke, shtetasit turq në Maqedoni kanë votuar me 57,97 % pro ...
Erdogan shpall fitoren edhe pse numërimi vazhdon. Plas dyshimi. Zëvendëskryeministri thotë se “Jo” është me e fuqishme.
(FOTO: Mbështetësit e Erdogan kanë nisur festimet jashtë selisë së Partisë AK të Erdogan)/ Kryeministri Turk ka shpallur fitoren në referendumi...
Qeveria e Maqedonisë denoncon “ndërhyrjet në punët e brendshme nga Tirana”, thërret ambasadorin shqiptar.
(FOTO: Ambasadori Fatos Reka) Ministria e Jashtme e Maqedonisë thërriti  ambasadorin shqiptar në Shkup,  Fatos Reka, për të dhënë shpjegime mbi...
Faqja 22 prej 27« E para...10...2021222324...E fundit »